Yabancı Uyruklu Banka Hesabı

GÜNCELLEME: Özellikle Antalya Göç İdaresi banka hesabı yerine sözlü beyanı ve uzatmalarda yeterli bakiye olmasa bile hesapların hareketli olması halinde hesap ekstresini kabul etmektedir.

01 Ocak 2015 tarihi itibariyle özellikle Antalya ilinden ikamet tezkeresioturum izni başvurusu yapacaklar için yeni uygulama başlatıldı. Bu uygulamayla birlikte döviz bozdurma beyannamesi artık gelir belgesi yerine kullanılamayacak. Yani gelir beyanı olarak kabul edilmeyecek.

Bu durumda ikamet tezkeresi – oturum izni için başvuru yapacak olan yabancı uyrukluların banka hesabı açtırmaları ve fiziki olarak para göstermeleri şart oldu. Türk vatandaşı ile evli olanlar ve 18 yaş altı yabancı uyruklular bu uygulamadan muaf ama geri kalanların tamamı istisnasız bu uygulamaya dahil.

İkamet tezkeresi – oturum izni başvuru yapacak olan yabancı uyruklunun bankada göstermesi gereken tutar ise ay başına yine 500 dolar, yani 6 aylık başvuracak olanlar 3.000 dolar, 1 yıl başvuracak olanlar 6.000 dolar veya değeri kadar Türk Lirasını hesaplarında göstermek zorunda.

Konuyla ilgili destek ve yardım için bize ulaşabilirsiniz;

T4 Danışmanlık Ltd Şti
Antalya Göç İdaresi Yanı

0242 237 04 07 – 0541 656 2737

0
  Benzer Yazılar
  • No related posts found.

Yorum Ekle


*