Blog

Deport Olmuş Yabancı Türkiyeye Nasıl Geri Gelebilir

Güncelleme: Yeni yayınlanan genelge ile, yurt dışından çalışma izni ile gelenler 1 yıl dolmadan izni iptal ettirip yabancı oturma izni için geçiş yapamayacaktır. 1 yıl dolmadan işveren tarafından izni iptal edilenlere ülkeden 10 gün içerisinde çıkış yapmaları için tebligat verilecektir.

Ceza ödemelerinin hesaplamaları için Youtube sayfamızda hesaplama ülke bazında anlatılmaktadır; T4 Danışmanlık Youtube Kanalı

T4 Danışmanlık Youtube Kanalı İçin Tıklayınız

NOT: Sadece deportun kaldırılması için fason çalışma izni yapılması yasal değildir. Buradaki bilgiler gerçekten çalışma veya evlilik hazırlığında olup mağduriyeti bulunanlar için tavsiye amaçlıdır. 

NOT: Firmamızın deport kaldırma vb gibi yasal olmayan hizmetleri yoktur, lütfen bu tarz istekler için aramayınız. Bu yazı tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çalışma izni konusunda hizmetimiz sadece işveren firmalar ve aileler içindir, şahıslar için değildir.


Deport edilen, sınırdışı olan ve giriş yasağı konmuş olan yabancılar 5 yıl boyunca cezanın kalkmasını beklemek zorunda değildir. Deport olmuş veya sınır dışı edilmiş olan, cezasını ödemeden çıkış yaptığı için 5 yıl giriş yasağı konmuş olan bir yabancı eğer hakkında yapılmış adli bir işlem yok ise Türkiye’ye geri gelebilir. Bunun için en kolay iki yol aşağıdaki gibidir;

Sorularınızı facebook sayfamızı beğenerek mesajlardan özel olarak sorabilirsiniz; facebook.com/t4danismanlik/

En geç 24 saat içerisinde cevaplamaya çalışıyoruz.


 • Çalışma İzni

Yabancı çalışma izni Türkiye’den alınabildiği gibi yurt dışındayken konsolosluk üzerinden de başvuru yapmak mümkündür. Yabancının hırsızlık, dolandırıcılık gibi adli suçlardan kesinleşmiş cezası yok ise çalışma izni almasında herhangi bir engel yoktur.

Konsolosluk üzerinden yapılacak olan ön başvuru sonrası Çalışma Bakanlığı’dan alınacak izin yabancıya uygulanan tüm giriş yasağını ortadan kaldırmaktadır. Çalışma izni onaylandıktan sonra yabancı uyruklu konsolosluk harçlarını ödeyerek pasaportuna çalışma vizesi kaşesi vurdurabilir ve ülkeye girişte geçmişten gelen para cezasını ödeyerek ülkeye giriş yapabilir.

 • Evlilik Vizesi

Deport olmuş ve giriş yasağı konmuş olan yabancının girişini sağlayacak diğer bir yol ise evlilik vizesidir. Yurtdışında TC vatandaşı ile evlilik yapan yabancının Türkiye’de evliliği tescil edildikten sonra vize almasında ve giriş yapmasında herhangi  bir engel yoktur.

Sorularınızı facebook sayfamızı beğenerek mesajlardan özel olarak sorabilirsiniz; facebook.com/t4danismanlik/

En geç 24 saat içerisinde cevaplamaya çalışıyoruz.


ARAMADAN ÖNCE LÜTFEN OKUYUNUZ

 • Fuhuş veya benzeri adli sebeplerden dolayı sınırdışı edilmiş olanlar için lütfen bizi aramayınız.
 • Resmi nikah olmaksızın imam nikahlı veya nişanlı olanlar aile ikameti için bizleri aramayınız.
 • Kaçak giriş yapmış olanlar, pasaport değiştirmiş olanlar veya isim değiştirerek girmiş olanlar veya bu durumlardan yakalananlar lütfen bizleri aramayınız.

320

Yorumlar

 1. Ahmet  Mayıs 25, 2017

  2012 yılında ç106 tahdit kodu girilerek 7 yıl süreli yurda giriş yasağı uygulanan yabancı şahıs, 2013 yılında yenilenen pasaport kanunda ki “En fazla 5 yıl yurda giriş yasağı konulabilir” hükmü gereğince LEHTE OLAN KANUN’dan yararlanabilir mi?

  Bu husus ile ilgili göç idaresi veya emniyetin bir genelgesi varmıdır? Varsa sayısı nedir?

  Yukarıda yazdığım husus ile ilgili göç idaresinden ve hudut kapılarından bilgi alamıyorum. Bilmiyorlar… Internette de sorum ile ilgili bir yanıt bulamadım. Lütfen yardımcı olunuz.

  • admin  Mayıs 26, 2017

   Güvenlik gerekçesiyle koyulan giriş yasakları ile vize ihlalinden kaynaklı giriş yasakları birbirinden farklıdır. Güvenlik gerekçesiyle olanlar süresiz (ömür boyu) de olabilir. Bu durumlarda avukat ile görüşüp oluşan sebebin aksini ispatlayarak yasağı kaldırma yoluna gidebilirsiniz.

 2. Yekaterina  Mayıs 24, 2017

  Merhaba ben turkiyede evliyim 2 turk vatandasligi ile cocugum var ben ilk turkiyee geldigimde ikamet almistim ama suresi bitmisti biz gittigimizde biz dedilerki giris cikis yapmalisiniz bizde gurcustani sectik gumrukte . Sonra biz gurstana girerkin tur polisler biz dediler ki burda imza atin bende okumadan aimza attim sonra polis bana dedi sana simidi 5 sene depor vericem benim turkmenistan vatandasligim var ben dedim ben burda cezami odemek istedim ama dediler geri geldiginde aile vizeni cikardiginda geri odersin ve gersin gene turkiyeye simdi ben aile vizesini turk konsolstvoda cikarmam calisiyorum birde kizim var kizimda turkmenistan vatandasligi oldugu icin onuda yanima aldim kocam ve turk cocuklarim turkiyede kaldi ben gurcistana turk vatandasligi alabilmem icin bu riski goz altima aldim simdi ben burdan aile vizemi aldiktan sonra turkiyeye gire bilirmiyim orda cezami odesem

  • admin  Mayıs 26, 2017

   Aile vizesini alıranız giriş yasağınız ortadan kalkar, Türkiye’ye girişte de cezanızı ödeyebilirsiniz bu durumda

 3. Emin  Mayıs 15, 2017

  Merhaba ben Azerbaycan vatandaşıyım benim 20 ay cezam var bu günlerde Türkiye’den çıkış yapacam .para olarak ne kadar ceza ödemem gerek ve zaman döne bilirim. Teşekkürler.

 4. Ayka  Mayıs 15, 2017

  Merhaba 1ay önce deport oldum. 5 senalik deportum var şuanda çalişma izni yapmaya uraşuoyrum. 5senalik deportun ceza parasi kaç olur?

  • admin  Mayıs 26, 2017

   Ceza deport süresine göre değil gecikme süresine göre hesaplanır

 5. Nargiza  Mayıs 15, 2017

  Merhaba ben ozbekistan vatandasiyim ozbekistan viza sirasi bir aylik kalmis turkiyeye gitipde ikamet izini alabirmiyim yani benim ikamet izin almam icin bizim viza lazimmi javab yazsaniz cok sevinirim

  • admin  Mayıs 26, 2017

   Gerekli değildir

 6. elvira  Mayıs 10, 2017

  Merhabalar..ben elvira kirgizstanliyim…ben2016 yil oturma izin aldim bir yila ama oturma izin iptal olmus adresim degistigi icin…beni 10 ggün icerisinde giriş çıkış yap dediler…gitmezsem kacak yursem kisin giderken yaza para odesem ogle gitsem olurmu?? Turk vatandasina evlensem ot u rma izin gerek yokmu yaptirmam ve ne zaman kimlik alabilirim ve turk vatandasi olabilirim? ? Şu iki soruma cevap alsam çok iyi olurdu

  • admin  Mayıs 26, 2017

   Ceza ödeyerek çıkabilirsiniz. Türk vatandaşı ile evlenseniz bile oturum almak zorundasınız

 7. Naz  Nisan 26, 2017

  Merhaba. Uzbekiston vatandaşim. 8ay turkiyada kaçak kaldim. Çikiş yapib şartli giriş yaptim. Randavu oldim rendavu tarihi 6ay sonra edi. Amo Ben 5ayda turkiyadan çikiş yaptim. Kiriş yasaği koyulduğuni soyladi amo suresini bilmiyorum. Yardamçi olsaniz sevinirim. Taşakkur ederem

  • admin  Mayıs 5, 2017

   Şartlı giriş yapıp randevuyu beklemeden çıkarsanız ihlal süresine göre 3 ay ile 5 yıl arasında giriş yasağı konur. Yeniden vize alarak gelmek ise çok zordur.

 8. turker  Nisan 25, 2017

  merhaba ben azerbeycanliyim pasaportumu kaybetdim azerbeycana nasil gide bilirim

  • admin  Mayıs 5, 2017

   Kendi konsolosluğunuzdan pasaportunuzu yenileyebilirsiniz

 9. ibrahim yakubov  Nisan 24, 2017

  Meraba ben çikiş giriş yapmak istiyorum çezayi odeyip 1 haftadan sonra geri donsem olürmü?

 10. Naz  Nisan 21, 2017

  Merhaba. Uzbekistoliyim. 8ay turkiyeya kaçak kaldim. Çikiş yaptim ve şartli girib 5ayda çikiş yaptim. Çaza udayarak çikiş yaptim. Ğiriş yasağim nekadar oluyor yardamçi olsaniz sevinirim. Taşakkur ederem.

  • admin  Mayıs 26, 2017

   6 Ay

 11. Naz  Nisan 20, 2017

  Merhabalar.Uzbekiston vatandoşim. Turkiyaye 8ay kaçak kaldim. Çikiş yapib şartli giriş yaptim. Redavu oldim sugorta yaptirdim rendavu tarihi 6ay sonra edi. Beklayamadan 5ayda çeza udayarak çikiş yaptim. Giriş yasaği koyulduğuni suyladilar ama suresini bilmiyorum. Giriş yasagim nekadar olabiliyor .
  Yardamçi olsaniz sevinirim. Taşakkur ederem.

  • admin  Mayıs 26, 2017

   6 ay giriş yasağınız vardır

 12. Mustafa  Nisan 19, 2017

  Merhaba Nişanlım vize ihlali cezasi aldı Azerbaycan vatandaşi ben ise Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyim 5 yıl dolmadan cezasını ödeyip tekrar turkiyeye giriş yapması için bi evrak varmış bu evrağın ismi veya nasıl alacagima dair bilgi verirseniz sevinirim
  Not: sadece vize pasaport suresi vardır

  • admin  Mayıs 26, 2017

   Ofis numaramız 0242 237 0407

 13. Gulxar  Nisan 16, 2017

  selam BEn Azerbaycanliyam men turkiyude calisirdim 3 yil calisdim .sora gomruye geldim polis yakaladi cezami odedim dedi get Azerbaycan konsulugundan viza al.Mende geldim mene dediki konsulluigdan davatiye getir mende turkiyeden kimsem yok tanidiq yabanci biri davatiye gonderdi ve Azerbaycan konsulluguna apardim dedilerki bu zayifdi ve vermediler viza ben simdi ne yapmaliyim xais edirem yardimci olasiniz

 14. turker  Nisan 15, 2017

  merhaba ben Azeriyim teskerem var ama pasaportumu kaybetdim Azerbeycana nasil gide bilirim

  • admin  Mayıs 26, 2017

   Kendi konsolosluğunuzdan pasaportunuzu yenileyebilirsiniz

 15. turker  Nisan 11, 2017

  merhaba ben 1 yil 5 aydir istanbuldayim simdi azerbaycana gidicem para cezami oduyucem yinede 3 ay azerbaycanda kalmak zorundamiyim

  • admin  Nisan 11, 2017

   Hayır, V84-Şartlı Giriş yapabilirsiniz

 16. svetlana  Nisan 10, 2017

  Ben türk vatandasiyla evliyim aile birleşimi aldım.vizemi .vize ihlalden dolayı 5 yıl deport vardı 3 yıl geçti ışte şimdi gümrük KAPISINDA ne kadar cezam çıkar bilgi verirseniz sevinirim .ayrıca gurcistan vatandaşıyım .o zamnki ceza aynimi duruyor veya tc.faiz alirmi .3 yıl önceki ceza miktarın tam bilmiyorum unuttum biraz ama 600 kusur falndi .ayrıca size TEŞEKKÜR ederim iyi günler

  • admin  Mayıs 26, 2017

   O zamanki cezayı ödersiniz

 17. Haşim  Nisan 8, 2017

  Benim halam Özbekistanlı Türkiyede 3 aydan fazla kaldı çıkarken cezaı parası odemeden çımış onlar passport kopyasını almışlar havalimanıda ama passportaya deport mühürl vurmamışlar şimdi geri gelebilirmi gelince havalimanında cezasını odeyerek sonra gire bilirmi? Üçak biliti de aldı.?

 18. Yunus  Nisan 5, 2017

  merhaba ben türkmenistanlıyım kırklareli ünversite de okuyordum maddi durumum olmadığı için okulu bırakmak zorunda kaldım şimdi tekrar geri gitmek istiyorum ama beni göndermiyorlar bizimkiler ne yapabilirim yardımcı olur musunuz ben ne yaparsam geri dönebilirim???? lütfen yardım edin

 19. Bilal khoja  Nisan 4, 2017

  Merabalar ben turkiyeden deport olmuştum şimdi pasaportum değişti geri gidebilirmiyim acaba

 20. Müşviq  Nisan 1, 2017

  Salam Türkiyədən deport olunan Azərbaycanlıların deportunu resmi yolla qaldırırıq.Bunadan əlavə Türkiyədə oturma izni çalışma izni alınır.Ofisimiz Türkiyədədir Azərbaycandan da bilgi ala bilirsiz TEL; 055 369 27 67 whatsappda da yaza bilərsiz eyni nömrədir.

 21. Ali  Mart 30, 2017

  2013 yilinda kaldigim lojmana superonline dan internet chektirdim. Dondugum zaman interneti dayandirmali oldugumu bilmedim. 150 TL fatura kesildigini eger odemezsem yasal ishleme bash vuracaklari hakkindan bir kach ay sonra mail aldim. Yasal ishleme girildiginden dolayi avukat burosunun numarasini elde etdim ve onlarla konushdum. 600 TL avukat ishlemi falan bana ceza oldugunu dediler. Ben de posta falan harclarini karshilayacagim takdirde bana bir evrek sheklinde gonderilmesini istedim. Chunki bashka shekilde bankadan odeyemiyordum ve parayi gondersem bile yasal olacagina shubhe ichindeydim. amma bi turlu hich bir evrak gonderilmedi bana. Tlf la kach defa konushdum sadece bi keresinde bilgisyar ekranini screen yapib mail le gonderdiler bana. Sorum shu ki, bana bu cezadan giris chikishda problem olur mu? olursa ben ne yapmaliyim?

 22. Madurr  Mart 30, 2017

  Azerbeycan vatadasiyim

 23. Madurr  Mart 30, 2017

  Ben Türkiyede ogrenciydim bu sene kayit yaptrmadm onun icin oturma izni alamadm sonra 6 ay kaldim cikis yaptigimda ceza odedim sonra yine girdim turkiyeye sartli giris aldm 10 gunluk oturma izni alamadm 10 gunun son gunu turkiyeden cikia yaptım ve yine cezam oldugunu soylediler 137 tl cezayi odeyemedim simdi 3 au sonra turkiyeye giriş yapa bilirmiyim

 24. Cihan  Mart 24, 2017

  Merabalar…benim nisanlim turkmenistanli ama kendisi turkiyede 2 sene kacak gezdikten sonra turkiyede baska ulkeye giris cikis yaparak ikamat tezkeresi aldi o ikamet tezkeresiyle memleketine giderse sinirdisi olur mu? Duydugumuza gore kendi memleketine giris cikis yapmadan baska ulkeye giris cikis yaptigi icin deport olunuyormus bu dgru mu ve bu konuda bilgi verebilir misin ayrica o tezkereyle evlilik yaparsak memleketine gidince sorun cikar mi

 25. Daniela Dağlı  Mart 23, 2017

  Merhaba. Benim ailem(Romanya vatandaş )   2012 bana  ziyarete  geldi giderken  Kapıkule  çok  kalabalık  8 saat  orda  bekledikler söyledi  çıkarken  24 saat  vize  den  çıktı  dediler ve  ceza  odemesi gerekiyor. Ceza  miktarı çok  yüksek  oldu  için  (onlar da  2 erişkin  ve bir  çocuk (1 yaşında )

  )ödemeyi yapmadılar 5 yıl  yasak  ve ceza  koyuldu .5 yıl  geçince para cezasi kalkar  mı? Tekrar  giriş  yapabileckler?ceza  miktarı  nekadar ?burdan ceza ödenebilir   bir  yer  varmı? Teşekkür ederim

  • admin  Mayıs 26, 2017

   Süre dolunca ceza kalkar

 26. Nezaket  Mart 22, 2017

  merhaba ben Havalaninden 90 lira odeyerek deport olmuştum 5 sana 3 ay doldu u zamandeki soyadim adimi deyistirdim yene pasaport aldim gelebilirmiyim

  • admin  Mayıs 26, 2017

   Giriş yasağınız kalkmadan ad soyad değişikliği ile gelirseniz bir daha oturum ve çalışma izni alamazsınız

 27. NATIK  Mart 16, 2017

  SELAM BEN AZERBEYCAN VATANDASIYIM IRANDAN ILEGAL GIRISLE TURKUYE GELDIM .IRANDA ISGENCE GORDUM .CARESIZ GALDIM BU YOLA BAS VURDUM.TURKUYEDE SIRKET SAHIBIYIM .VE KALBIMDEN ANKARADA EMELYAT OLDUM 3 TANE STENT GOYDULAR.4 YIL TADAVI GORUYORDUM GEDIP GELIYORDUM TURKUYE .PASAPORTUM IRANDA ELIMDEN ALMISDILAR.PASAPORTUM OLMADAN ILLEGAL GIRIS YAPTIM VE GELDIYIM AN POLISE TESLIM OLDUM VE KONSOLOSTUKTAN PASAPORTA EVEZ EDEN EVRAK ALDIM VE KAPIYA KADAR GETTIM GOMRUKTE OLANLARI ANLATTIM ..BENI ZATEN SINIR DISI OLACAN DEDILER CEZANI ODERSEN 2 YIL GIRIS YASAGI OLACAN ..BENDE ODEDIM .AMMA MALESEF HEM SIRKET SAYIBIYIM HEM DOKTORLARIM TURKUYEDE BEN ACIL DONMEM LAZIM ..ACABA BIR BILGI VERSENIZ NE YAPMAM LAZIM ..BUNUN BIR YOLU VARMI :YOKMU..YOKSA 2 YIL BEKLEMEM LAZIM ..NASIL YARDIMCI OLABILIRSIZ

 28. Serkan  Mart 15, 2017

  admin kolay gelsin.Ben Serkan.Azerbaycanlyim.Subat ayinda geldim Turkiyeye Haziran ayinda geri dondum.Bana param olmadigi icin deport vurdular.Ben vize alarak gece bilirmiyim tekrar Turkiyeye.Ama deport vurduklari yerde cikis yaziyor.Deport yazmiyor.

 29. murat  Mart 5, 2017

  selamlar benim sorum arkadasim turkiyeden sahte pasaportla cikarken yakalanmis ve simdi belcikada kesinlesmis cezasi var turkiyeye girebilirmi sorun cikarmi bilgilendirirseniz sevinirim

 30. Sapargul  Şubat 20, 2017

  Merhabalar !Ben 2012 11 mayisda istanbula giriş yaptim ve 2015 31 ekimde çikiş yaptim çikarken cezai odedim 250-300tl civarda. Şimdi bir sene 4 ay oldu ben tekrar stanbula girebilirmiyim ???
  Cevap bekliyorum lutfen. teşkurler !!!

 31. mehmet  Şubat 20, 2017

  Merhabalar ben sevgilimle gezerken arabada jandarma yakaladı sonra jandarmaya aldılar 5 6 gün kaldıktan sonra istanbul havaalanına götürdüler. bilet alıp azerbaycana gönderdiler. herhangi bir kagıt vermediler orda konsolosluga gitti deport sun felan söylemiyorlar sana kagıt vermeleri lazım diyorlarmış oda bana herhangi bi kagıt vermediler dedi 5 ay vizesi gecmişti. evlilik yapsam girebilirmi türkiyeye evlilik için buraya gelmesi lazım mı

 32. ISLAM  Şubat 19, 2017

  Bu da benim numaram +99363094728 watsapla gonderebilirsiniz.Lutfen cevap !!!

 33. ISLAM  Şubat 19, 2017

  Selamunaleykum !
  Ben türkmenistanliýim, Istanbula 2013 senenin 11 ayinda gelmiştim ailemin durumu zordu o ýüzden orda kalmak zorandaidm. Ve ben 2015 senenin 6 ayında çikiş yaptim. Çikiş yaparken ceza diye bişeýler ödedim ama az çikti 290.tl 300tl civarda.şimdi benim deportum varmi eger varsada ben nasil giriş yapabilirim ???
  LUTFEN CEVAPLAÝIN BEKLIYORUM
  RICA EDIYORUM…

 34. Serkan  Şubat 19, 2017

  Mrb.Ben Azerbaycanliyim.5 sene deport vurdular bana.4 ay kaldim turkiyede.sikintilar vardi.o yuzden geri dondum.bana sinirda cezayi ode dediler.odeyemedim.5 sene vurdular.vizemi almaliyim?

 35. İlyas  Şubat 13, 2017

  Selam ben Türkiye de çalışıyorum 2012 giriş yaptım suan gitmeyi düşünüyorum kaç para ceza odeyecem öğrenebilir miyim teşekkür ler

  • admin  Şubat 14, 2017

   İlk ay 50 usd, sonraki her ay 10 usd. Ayrıca 480 TL ek

 36. Aysen  Şubat 12, 2017

  Merhaba Ben 9 ay Kaçak yaşıyorum Azerbaycan vatandaşıyım şimdi gitmeyi düşünüyorum cezam ne kadar olabilir?

  • admin  Şubat 14, 2017

   İlk ay 50 usd, sonraki her ay 10 usd

 37. Aysen  Şubat 12, 2017

  Merhaba Ben 9 ay Kaçak yaşıyorum şimdi gitmeyi düşünüyorum Azerbaycan vatandaşıyım cezam ne kadar olabilir?

  • admin  Şubat 14, 2017

   İlk ay 50 usd, sonraki her ay 10 usd

 38. tolga  Ocak 28, 2017

  sa kardeşim ben tolga tufan benim bi arkadaşım var turkmenistan daşoguzlu vizesi geçmişti tam evlenmek üzereyken sınırdışı edildi yani deport oldu ben şimdi nişanlımı nasıl geri getirttire bilirim bana yardımcı olursanız sevinirim

 39. Canan  Ocak 27, 2017

  Acil yardımcı olurmusunuz!
  Annem 5.5 sene önce deport oldu türkyeye geldi geçirmediler annemin yaşı 55 .değort nedeni 5.5 sene önce bir evde anne bakyodu 4 sene azaymir hastası anneye bakdı evde 10 tane kedi vardı doktora gitdi astım tetiklediyi üçin işinden ayrılmak istedi 4 senedir biriktirdiyi paranı bavulunda bırakmışdı onun doktura gitdiyi bir gün bakdığı annenin kızı bavuldaki bütün parayı çalarak annemi arayıp paranın çalındığını söyledi annemde karakola gitdi durumu anlatı ağladı etdi okadar acısı olmasına rağmen annemi sınır dışı yapdılar.şimdide geçemedi geri gönderdi türkiye bu gibi durumda nasıl annemi getirebilirim lütfen yardımcı olu.

 40. Said_kg  Ocak 27, 2017

  Merhabalar. Ben Kırgızistan vatandaşı. 1 yıl önce ailem gelmişti onlara randevu aldım ama. Bu arada randevu tarihi değişti ben o gün için hazırlık yapamadım. Şimdi benimde pasaportum süresi bitmesinden dolayı ikamet izniminde süresi erken bitiyor. o yüzden acil çıkış yapmak zorunda kaldım. Eşim ve 3 çocuğum çıkış yaparken ceza parasını ödeyemezsem. Deport olsalar, Türkiyeye tekrar girebilirler mi. Ne yapa bilirim. Eşim ve 3 çocuğum nasıl girebilirler.

  Teşekkürler…
  Kolay gelsin…

 41. Said_kg  Ocak 27, 2017

  Merhabalar. Ben Kırgızistan vatandaşı. 1 yıl önce ailem gelmişti onlara randevu aldım ama. Bu arada randevu tarihi değişti ben o gün için hazırlık yapamadım. Şimdi benimde pasaportum süresi bitmek üzere acil çıkış yapmak zorunda kaldım. Eşim ve 3 çocuğum çıkış yaparken ceza parasını ödeyemezsem. Deport olsalar, Türkiyeye tekrar girebilirler mi. Ne yapa bilirim. Eşim ve 3 çocuğum nasıl girebilirler.

  Teşekkürler…
  Kolay gelsin…

 42. Aydın aydınov  Ocak 25, 2017

  Merhaba ben 17 yaşımdayım 3 ay önce Türkiye geldim oturma iznim Yok çıkışda ne kadar ceza öderim nereye ödemem gerekli?

 43. Said_kg  Ocak 24, 2017

  Merhaba.Ben Kırgızistan vatandaşıyim. ben 2 senedir ki Türkiyedyim. İkametim var ama, ailem için ikamet yaptıramadım. Eşim ve 3 çocuğum için yani. Bazi sebeplere göre acil çıkış yapiyoruz. Şu anda maddi tarafdan biraz sıkıntımız var, acil çıkış yaptığımız için. Eğer ailem için ceza parasını odeyemezsem deport olsalar onları tekrar Türkiyeye girmeleri için birşey yapabilirmiyim.

  Teşekkürler…

 44. Said  Ocak 24, 2017

  Merhaba.Ben Kırgızistan vatandaşıyim. ben 2 senedir ki Türkiyedyim. İkametim var ama, ailem için ikamet yaptıramadım. Eşim ve 3 çocuğum için yani. Bazi sebeplere göre acil çıkış yapiyoruz. Şu anda maddi tarafdan biraz sıkıntımız var, acil çıkış yaptığımız için. Eğer ailem için ceza parasını odeyemezsem deport olsalar onları tekrar Türkiyeye girmeleri için birşey yapabilirmiyim.

  Teşekkürler…

 45. Cavid  Ocak 22, 2017

  Selam ben Azerbaycan vatandaşıyım. Vizesiz 2. kez türkiyeye geldim. İlk gelişimdə 80 gün kaldım. Ve çıkışda cezayı ödedim. İkinci kez geldim ve 170 gündür Türkiyedeyim. 180 gün süre dolmadan çıkış yaparsam Deporte olacak mıyım? Olacaksam kaç ay olacak bu süre? Lütfen yardımcı olun

 46. Yusuf  Ocak 17, 2017

  Meraba adamın: Özbek arkadaşım var yaklaşık Türkiye’de 6 ay çalıştıktan sonra Gürcistan’a giriş çıkış yapıp Türkiye’ye geldi şartlı olarak şartlı burdayken vizesini yaptırmadı 1 yıl kadar çalışıp tekrar Özbekistan’a gitti giderken para cezasını ödedi 5 -ay sonra tekrar Türkiye’ye geldiğinde havalanında Türkiye’ye giriş yasağı konulmuş Ç-120 koduyla ne yapmak gerekiyor Teşekkürler

 47. olga  Ocak 16, 2017

  merhaba turkıyede oturuyoruz benım eşim kazak vatandaş,iki sene once turk vatandaş kazandı ve oldu,6sene çikış yapmadı madii dolayı,şimdi gitmek istıoyr aileme görmek.burdan çıkış yapacak turk pasaportla sorun olmaz biliyoruz,ama oraya giriş yaparsa her hangi bir ceza v.s alırmı,soruyorum çünkü ordan çikış kazak vatandaşlıktan yapmadı ve şu an kaybettı vatandaşlık,ya da burda konsolusa kazak pasaport geri vermek dogru olur mu,ne tavsiye edersenız kanuna gore.teşekkurler.

  • admin  Mayıs 26, 2017

   Kendi konsolosluğu ile görüşmenizde fayda var

 48. Ferhat  Ocak 16, 2017

  Benim sorum
  2012 yılında Sırbistan’dan geldim ve ikamet izni aldım. Sonra ise çalıştığım yer başvuru yapmadı yaklaşık 4 yıla yakın bir süre kaçak duruma düştüm. Şimdi çıkış yapmak ve yeniden ikamet izni alabilmek istiyorum. Türk soylu’yum ama buradayken o belgeyi de temin edemedim. Ne kadar ceza öderim ve ne kadar sürede Türkiye’ye giriş yapabilirim?

  • admin  Mayıs 26, 2017

   Ofis numaramız 0242 237 0407

 49. kaan  Ocak 12, 2017

  Selam admin kolay gelsin bnm bayan arkadaşım sahte kimlik ten yakalandı hopa da ve erzurum il göç idaresi ne gönderdiler.adli süreç bitti kimlikle alakalı sıkıntı çıkmadı çünkü ona bu kimliği yapan adam ölmüş. Şu an il göç idaresi nde.deport olması uzun sürermi.ve ben Özbekistan a gidip evlilik yaparsam ulkemuze dönüşü kolay olurmu. Şimdiden teşekkürler ederim.

  • admin  Şubat 1, 2017

   Yasal statüde olmayanlara yardımcı olamıyoruz maalesef

 50. valerica  Ocak 11, 2017

  mehraba benim problem çok büyük Romanya vatandaşım bir evlilik yaptım bir olUğum var 1993 evleNdim 1997 boşandım ama olğumu bırakmak istemedim ve babasıyla barıştık ama memlekete bir daha gitmedim para yüzünde benim şuanda başıma ne gelir çikışda düşünmek istemiyörum ama çikış yapmak istiyörum ÇÖK OZLEDİM tekrar nası giriş yapabilecem

 51. ibrahim  Ocak 11, 2017

  20 yaşında arkadaşım var onun gelmesi için yardımcı olabilirmisiniz

  • admin  Ocak 11, 2017

   Deport için özel bir hizmetimiz yoktur. Biz çalışma izni konusunda ise şahıslara değil işverene hizmet veriyoruz. Eğer iş bulur ve işveren bize başvurursa ancak o zaman yardımcı oluruz.

 52. ibrahim  Ocak 8, 2017

  Slmun Aleyküm admin hayırlı geceler
  turkmenistanda calistim 2013 te calistigim yere biraz geç geldim diye polis ceza yazdi 400 $ ödedim sonra sirketin işi bitti türkye geldim simdi geri gidecegim vize vermemisler deport olup olmadığımi yada nasıl gitmem gerekti hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum. Yada bilen arkadaşlar varsa cvb yazarsa sevinirim kolay gelsin

  • admin  Ocak 10, 2017

   Firma olarak sadece yabancıların Türkiye’deki işlemleri ile ilgileniyoruz

 53. Oybek  Ocak 4, 2017

  Merhaba ben özbekistan vatandaşıyım
  Türkiyede tam 3 sene kaçak olarak kaldim
  Ben özbekistana geri döner ken,
  5 yıllık deport yaptılar
  3 senem geçti yine 2 sanam kaldı deportim kalkması için o sanayii doldurmadan, Yıne turkiye ye giriş yapmam için ne yapmalıyım?
  Ve çalışma izni başvurusu için kime müracaat etmem lazim ? Teşekkürler!

  • admin  Ocak 10, 2017

   Bir işveren tarafından talep olursa ve çalışma izni alabilirseniz giriş yasağınız kalkar. Aksi durumda 5 seneyi doldurmadan giriş yapamazsınız

 54. Samir  Ocak 4, 2017

  Mrb. Ben Gurcistan Turkuyum,Gurcistan Vatandasiyim,2015 yilinda TC de bir gun fazla kaldigim icin benden sinirda 1500 TL para odememi istediler,ben oderim fakat sinir disi etmeyin dedim,hayir odesende odemesende edecegiz dediler,bende odemedim doglar olarak,5 yil sinir disi, geldim durumu TC Tiflis buyuk elciligine bildirdim bana bir suru mazeret uydurdular,simdi Turkiyeye gitmem lazim nasil ve ne yapa bilirim? Lutfen bana yardimci olun.

  • admin  Ocak 10, 2017

   Bir işveren tarafından talep olursa ve çalışma izni alabilirseniz giriş yasağınız kalkar

 55. Fuad  Aralık 29, 2016

  Merhaba Ben Azerbaycan vatandaşıyım Bilmek istediyim şu vize almadan Türkiyede kaç gün kalmama müsade var ? Ve Türkiyede her hangi bir işlem yapmam gereklimi ?
  Önceden teşükkür ederim.

  • admin  Ocak 3, 2017

   30+30+30 toplam 180 günde 90 gün kalabilirsiniz. Ama her 30 günde bir çıkış giriş yapmanız lazım. Daha uzun kalmak istiyorsanız ikamet izni almanız gerekir.

 56. sinankocaman  Aralık 26, 2016

  Ben alman vatandasiyim ve türkiye de nerdeyse 1 sene kaldim , vizem yoktu yani 3 aylik iznim vardi sadece…. Bir aksami mahalesef sorhos ken metro dan bir sise icki calirken yakanlandim…. Gercekten istemeyerek olan bir mevsu…. Onun ardindan tutuklandim ve sinir disi edildim . Bir sene giris yapamazsin dediler bana. Yaklasik 800 dollar da ceza yedim. Ben almanya ya geldikten sonra mahkeme yapildi , hirzizliktan…. Sormak isedigin ben simdi ülkeye giris yapmak istersem o denilen cezayi ödemem yeter mi yoksa tututklanma ihtimalim varmi… Daha önce hic bir sucum hic bir ülkede olmadi…. Dedigim gibi gercekten o aksami ne yaptigimi bilmiyordum….türkiye yi cok özledim ve gitmek istiyorum ama havaalaninda zorun cikmasindan korktugum icin gitmiyorum. Ne yapmam gerek oldugunu bilirsem ic düsünmeden yaparim elbbet

  • admin  Aralık 26, 2016

   Bu tür adli durumlar bizim yardımcı olduğumuz konular değil. Mahkemenin kararını biz bilemeyiz maalesef.

 57. Yasin  Aralık 24, 2016

  Merhaba eşim için oturum izni başvurusu yaptık ve başvuru günü eksik evrakları tamamlamamız için 1 ay süre verdiler bu sureyi 1 hafta geçtik eşim deport olurmu

  • admin  Aralık 26, 2016

   Göç idaresiyle görüşmeniz gerekir, yasada verilen yasal süre 30 gündür

 58. Asya  Aralık 23, 2016

  Benim oglum daha once Turkiye’ye geldiginde hic gununu asmadan cikis yapti herhangi ceza odemedi bu sefer geldiginde onu ve daha 20genci geri gonderdiler. Aciklama da yapmadilar. Kirgizistandaki Turk kons.sordugunda deport edildigini ogrendi. Simdi Turkiye’ye kac sure icerisinde geri donebilir? Ben annesi Turk vatandasiyim. Ona davetiye gonderecegim ve aile birlesim vizesini hazirlayacagiz. Vize cikinca Turkiye’ye gelme yasagi kaldiralacakmi?

  • admin  Aralık 26, 2016

   Giriş yasağının süresi sebebine göre değişir. Ama vize çıkınca giriş yasağı kalkar.

 59. Rinad Azerbaycan  Aralık 22, 2016

  selam benim 3 ay gecmem var rendu alamadim gecdi
  simdi cikis yapip tekrar giris yapmak isdiyorum ona gore ceza parami simdiden bilsem ayarlarim deport oladan nasil orgeni bilirim ? 1cikis giris vura bilirim 10 gun icinde renduvu almaq isdeyom kagitlarimin hepsi hazir sade ce ceza parami bilsem ona uygun haraket yapip odeyib tekrarrr girirm yardimci olsaniz sevinirim

  • admin  Aralık 26, 2016

   Sanırım Azeri vatandaşısınız, bu durumda ilk ay için 50 usd, sonraki aylar için 10 usd olacak şekilde hesaplayabilirsiniz. Cezayı TL olarak ödeyeceksiniz o günkü kura göre. Ayrıca 58,5 TL kart bedeli tahsil edecekler sizden

 60. Murat  Aralık 18, 2016

  Merhaba kiz arkadasim on ay turkiyede kaldi cikarken cezayi odedik ve gitti.ve simdi geri gelicek gideli bir ay oldu turkiyeye girme cezasi varmidir.kendisi kazakistan vatandasi. Tesekkurederim saygilar kolay gelsin.

 61. Nargiza  Aralık 10, 2016

  Ben 9 ay arası geç cikdim.ama jaza para ödedim .bana 1 sene giriş yasak koydi. 1 sene bitince Türkiyeye gelebilirmiyim

  • admin  Aralık 11, 2016

   Gelebilirsiniz

 62. Nargiza  Aralık 10, 2016

  Şartli giriş yapib 10 gun içerisinde rendevu alamayanlar kademeli olarak giriş yasagi uygulanirmi .3 Aya kadar geç çıkanlara 3 ay giriş yasağı. 3- 6 Ay Arası geç çıkanlara 6 ay giriş yasagi .6-1 yıla arası geç çıkanlar 1 yil giriş yasagi uygulanajakmi

 63. Mekhroj  Aralık 7, 2016

  Ceza parasini odedikten sonra kac gunde geri donebilir ban Uzbek

 64. lara  Aralık 7, 2016

  Eşiniz türkmense bnce hiç göndermeyin ülkesine yıllarca yüzünü göremessiniz, aileniz dagılır, burdanda turistik vize alamassınız

 65. Sanjar  Aralık 6, 2016

  3 oglum deport. Nasl gelabi3 oglum deport. Nasl gelabi3 oglum deport. Nasl gelabi3 oglum deport. Nasl gelabilir.

 66. rahat  Aralık 5, 2016

  Selam lutfen jevaplarmisiniz

 67. Perviz  Aralık 4, 2016

  Kardeş benim sinir oldum 5 yil gecti şimdi turkiyeye gele bilirmiyim

  • Perviz  Aralık 4, 2016

   Ben sinir dışı oldum 5 yil gecti şimdi turkiyeye gele bilirmiyim

  • admin  Aralık 8, 2016

   Sadece vize ihlali yüzünden ise ve süreniz dolduysa tabiki gelebilirsiniz

 68. rahat  Aralık 4, 2016

  Lutfen jevablarmisiniz tessekur ederimsimdiden

 69. rahat  Aralık 4, 2016

  Benim adym rahat ben turkmenistanliyim 2013.07.1de turkiyeye giris yapdim kocamla birlikde 2014.11.5de turkiyeden cykys yapdyk kari koca ikimize ortalama 720tle jeza para odedik ve odedigimizde elimize verilen katy turkmenistan aldi simdi gitmek istiyorus yine turkiyeye ajaba sorun olurmu

  • admin  Aralık 8, 2016

   Cezayı ödeyerek çıktıysanız sorun olmaz

 70. Maya  Aralık 3, 2016

  Merhaba.Annem 5 senedir yaaly kadyna bakarek istanbulda calisdi.5 sene deport olmus.su an Turkiye donebilirmi? Nasil? Lutfen yardimci olun!Tesekureler.

  • admin  Aralık 8, 2016

   Çalışma izni veya evlilik sonrası aile vizesi ile dönebilir

 71. Mehmet  Aralık 2, 2016

  Özbek vatandaşıyım 1 sene vize aldım ama 7 ay oldu bitti uzatmaya gittiğim zaman 10 gün içinde çıkış kağıdı verdi ne yapabilirim

  • admin  Aralık 2, 2016

   Ceza ödeyerek çıkış yapmaktan başka şansınız yok maalesef

 72. Melisa  Kasım 30, 2016

  Merhabalar admin ben Türkmenistanliyim 2012senesinde Türkmenistana geldim aile sorunları yüzünden Türkiyede kaçak olarak çaliştim şimdide çalışma izni yaptırıp çıkmak istediğimde Türkmenistan çıkarmazsa yardımcı olabilirmisiniz??Lütfen yardci olun cevabınızı bekliyorum..

  • admin  Aralık 1, 2016

   Maalesef, kendi ülkenizdeki uygulamalar için bizim yardımcı olma şansımız yoktur.

 73. uğur  Kasım 28, 2016

  selam kolay gelsin benim nişanlım kırgız vatandaşı 2 yıldır burada ilk 1 yıl sorunsuz ikamet izini ile kaldı ama bir aracı firma ile başvuru uzatması yaptık ama sistem hatasından dolayı randevuyu geç tamamlamışlar ve biz randevu günü gittiğimizde nişanlımı sınır dişi edeceklerdi sistem deki hatayı söyledik ve nişanlımı bıraktılar ve bize giriş çıkış yapmanız gerekli dediler parada sorun yok çıkarken deport parasını veririz sorun değil ama yukarıda okuduğum yorumlarda türkiye deport parası ödedik den sonra türkiye ye istediğin zaman geri gelebilirsin derken ceza vermezken kendi ülkeleri neden ülkeden çıkmama cezası veriyor böyle bir ceza var mıdır ,acaba biz nişanlımı kendi ülkesine değilde bir günlük gürcistan a mı göndersek giriş çıkış yapıp ikamet uzatmak için öneriniz nedir

  • admin  Kasım 28, 2016

   Kırgızistan için ülkeden çıkış problemi yok

  • uğur  Kasım 28, 2016

   çok sağolun anladığım kadarıyla 1 ay sonra türk sınır kapısında ceza parasını ödeyip ülkesine kırgızıstana gidip 15 gün sonra kolaylıkla türkiyeye geri dönebilir ,boşu boşuna gürcistana günü birlik gitmeye gerek yok

  • admin  Kasım 29, 2016

   Evet, aynen öyle

 74. alakbar  Kasım 27, 2016

  merhaba annem ( azerbaycan vatandaşı) 12 kasım Türkıyeye gırıs yaptı.ama çıkış 25 aralık olacak.bız bu sırada oturma ıznı için basvuru yapcaz.annem de subat sonu gerı gelcek
  1.para cezası ne kadar? deport var mı?
  2. subatda gerı donmesınde bır sıkıntı olur mu?
  3. oturma basvurumuz düser mı?

  • admin  Kasım 29, 2016

   1-Yaklaşık 100-200 TL ceza çıkar, öderse deport olmaz
   2-Cezayı ödeyerek çıktığı sürece hiçbir problem olmaz
   3-Ülkedeyken randevu alırsanız ve randevu günü geri girmiş olursa düşmez.

 75. halil  Kasım 26, 2016

  Selam admin esim 5 yildir turkiyede vizesiz kaliyor resmi nikahimiz var aile ikamet izni almak icin illede giris cikis yapmak sartmi yoksa cezayi odeyip ikamet ala bilirmiyiz

  • admin  Kasım 29, 2016

   Cezayı ödeyerek çıkış yapıp giriş yapması şart maalesef

 76. Mehmet  Kasım 26, 2016

  Özbek vatandaşıyım Türkiye’de 1 sene oturum aldım uzatmaya gittim 10 gün içinde çıkış kağıdı verdiler ve 7 aydır çıkmadım mart gibi çıkmayı düşünüyorum pasaportumun vizesi bitiyor çünkü geri dönüşte bu sıkıntı çekermiyim

  • admin  Aralık 2, 2016

   Türkiye harici ülkelerdeki mevzuatlar konusunda yardımcı olamıyoruz

 77. Khusniddin  Kasım 26, 2016

  Merhaba ben Uzbekistan vatandasiyim şimdi turkiyadayim çalisiyorum çalişma iznimda var ama benim hanim Uzbekistanda hanimim ve kizimi yanima cağirmak istiyorum hanimim deportili nanil gelabilir cevab için taşakkurler sayğiler

  • admin  Aralık 2, 2016

   Özbekistandan çıkış yasağı var ise bir şey diyemem ama Türkiye’ye giriş yasağı var ise sizin çalışma izniniz olduğu için Özbekistan’daki Türk konsolosluğundan vize almayı deneyebilirsiniz

 78. murat  Kasım 17, 2016

  Iyi akşamlar benim eşim azeri resmi nikah kiymadik. Beş sene deport var .14 ay kalmış deport bitmesine bizim ttürkiye gitme şansımız varmı, kalan 13 ay paraya çevrilir mi.cevrilirse ne kadar miktar oödemeniz gerekir.

  • admin  Kasım 22, 2016

   Kısmi ödeme mümkün değildir, konsolosluktan vize alabilirseniz girerken tamamını ödeyerek girebilirsiniz.

 79. Anora  Kasım 16, 2016

  Deportım varsa. Nasıl kaldirabilirim. Yada. Aralik ayindan sonra. Normal. Giriş yapabılırmıyım. Yardımcı olabılırmısını. Lıtfen

 80. Anora  Kasım 16, 2016

  Meraba. Rica etsem. Bana. Yardimci olabılırmısınız. Benim 2 kere deprtım var. En sonundakk 2011 ve ben. Tekrar giriş yapmak ısıtyorm. Aralik ayında 5 sene olucak. Acaba. Benım. Deport 10 senemı yoksa 5 mi.

  • admin  Kasım 17, 2016

   Biz göremeyiz süresini, sizin biliyor olmanız gerekir. Konsolosluk ile bir görüşün isterseniz

 81. emre  Kasım 15, 2016

  Aile birleşim vizesi kac günde veya ayda konsolosluk bize bilgi verir acaba 8 Aydan beri bekliyoruz iyi çalışmalar .gürcistan.

  • admin  Kasım 17, 2016

   O kadar uzun sürmemesi gerekir, konsolosluk ile bir görüşün isterseniz

 82. Said_kg  Kasım 14, 2016

  Merhabalar… Ben Kırgızistan vatandaşiyim. Bir soru var o soruya net cevap ariyorum. Türkiyeye gelenler ikamet izni yaptırmadan 1yıl ya da ondan fazla kalırsalar. Ceza parası nasıl kesilecek. Her yaşadığı gün içinmi, ay içinmi ya da yaşına göremi kesilecek.

  Şimdiden teşekkürler…

  • admin  Kasım 17, 2016

   1 yıl kalırsanız yıla göre, fazla kalırsa yıl + ekstra süreye göre

 83. yeşim  Kasım 13, 2016

  Slm.ben Azerbaycan vatandaşıyım.2010 yılından Türk vatandaşıyla resmi nigahtayım.eşimin sıgortası olmadığından geçen sene vatandaşlığa başvuru yapamadım ve bu seneye kadar tezkereyi yenileyemedim.annem rahmete gittiği için bu şekilde acil vatana döndüm ve tabiki cezaya düştüm 600 Tl ödeyemedim. Şöyle Bi durum var eşimle ilişkilerim koptu.bu yüzden cezayı kaldırmağa yardımcı olmayacağını söyledi.ben şimdi sadece çocuk için senede iki kere istanbula gitmem lazım.çocuk ameliyatlı 5yaşında. Doktorlar kontrol da tutuyorlar.nolur bana yardımcı olun. Çocuğum için korkuyorum.konsolosluğa gittim hastane davetiye gondermeli çocuk için dediler.bu yol ise çok uzun sürüyor.acaba ben eşimin soyisminden çıksam bu yolla turkiyeye çocuğumla giriş yapa bilir miyim.çocuğum pasaportu var. Yardım ederseniz sevinirim.teşekkürler

  • admin  Kasım 22, 2016

   Maalesef yardımcı olabileceğimiz bir konu değil.

 84. Çağla  Kasım 8, 2016

  Merhaba benim erkek arkadasım İran’da burada fazla 6ay kaldığı için ceza aldı biz evlencez ama 5yıl beklemek istemiyoruz evlilik vizesini nasıl alabiliriz yardım lütfen teşekkür ederim şimdiden :))

  • admin  Kasım 22, 2016

   Siz İran’a gider ve oradak konsoloslukta evlenirseniz aile vizesi ile girebilir.

 85. Sadiq  Kasım 7, 2016

  Selamun aleykum!
  Azeriyim turkiyede 6 7 ay kaldim girs cikis yapmadan beliki buda olmaz
  Ve vatanima donunce beni deport ettiler ceza olarak girisim yasaklandi acaba nekadar sure turkiyeye giremem?
  Cevap yazarsanin menun oluurum tesekkurler

  • Sadiq  Kasım 7, 2016

   Ve Hala para cezasi kecerlimidir?

  • admin  Kasım 22, 2016

   Sadece gecikmeden dolayı deport varsa 5 yıl

 86. Nigora  Kasım 6, 2016

  Merhaba ben ozbekistan vatandaşıyim 2013 Türkiyete giriş yapdim 2015 ozbekistana çıkis yapdim .2 ay yine Türkiyeye döndüm havalanda bana 10 gun icinde sartli girişle girdim türkiyeye sonra rendevu alamadım bi gün geç kaldın kabul etmediler sonra 9 ay türkiyede calisdim yine ozbekistana döndüm.jaza parami ödedim .şimdi türkiyeye gitsem beni içeri alirlarmi. Javab yazarsanız sevinirdim

  • admin  Aralık 2, 2016

   90 gün geçtikten sonra girerseniz problem olmaz

 87. Abdur Rahman  Kasım 6, 2016

  Admin cevap vermedin?

  . Ben danirmarkada yasiyorum. Ben subat ayi 2015 Istanbula geldim. Polisler beni suphe ettiler ve beni suriye gitecemi zannediler. Beni geri gonderliler. Subat 2016 oraya gene geldim ve bana dediler senin giris yasagin var. Ben simdi ne yapacam?

  • admin  Aralık 2, 2016

   Kamu düzenine tehdit oluşturan şahıs olarak listeye adınız yazılmış olabilir, mahkeme kararıyla giriş yasağını kaldırmadığınız sürece izin verilmeyecektir.

 88. Dünyagözel  Ekim 27, 2016

  selam admin ben Dünyagözel Türkmenistan vatandaşıyım sekiz sene türkiyede vizasız olarak kaldım o süreçde tanışdım evlendim iki yaşında çocugumuz var türkiyede para cezamı yatırdım çıkş yapdım burda beş sene deport aldım beş aydırda burdayım hiç bişey yapamıyorum yardımcı olurmusumuz lütfen teşeekkür ederim

  • admin  Ekim 31, 2016

   Resmi evliliğiniz var ise Konsolosluğa giderek aile vizesi başvurusu yapabilirsiniz

 89. Deniz  Ekim 20, 2016

  Mehraba. Ben azerbaycanliyim. Turkiyede 127 gun kaldim geri donerken bana 300 tl para cezasi kesildi,odedim. Simdi benin acil geri donmem gerekiyor. Bana deport cezasi vermisler mi? Vermislerse ne kadar surede giris yasaki kalkar? Suallarimi cevablasaniz cok yardimci olursunuz. Size onceden tesekkur ederim.

  • admin  Ekim 31, 2016

   Cezayı ödeyerek çıktıysanız giriş yasağı yoktur. İsterseniz 90 gün sonra normal giriş yapabilirsiniz ya da erken girmek için şartlı giriş yapabilirsiniz.

 90. Cenk  Ekim 14, 2016

  Slm kız arkadaşım tr kaçak giriş yaptı ve yakalandı deport oldu 2 yıl yasagi var şimdi azerbajanda nikah yapmaya hazırlanıyoruz nikah yaptıktan sonra vize almamıza gerek varmi ??

  • admin  Ekim 14, 2016

   Evet var, Türk konsolosluğundan aile vizesi almadan giriş yapamazsınız

 91. Süreyya okutan  Ekim 9, 2016

  Merhaba benim eniştem yabanci Türkiye’ye gezmek için gelmişti ve 3 ay kaldi. Çıkarkan yeterli parasi olmadigi için caza parasini odiyamadi. Nasil nereye ceza parasini odicaz yardimci olsaniz sevinirim.

  • admin  Ekim 10, 2016

   5 yıl giriş yasağı olduğu için ödeyemezsiniz, tek yol konsolosluktan vize alarak giriş yasağını kaldırmanız ve girişte ödemeniz.

 92. Veli  Ekim 8, 2016

  Ben danimarkadan yasak aldim iki yil ama isvece iki yil is vizesi aldim yurt disina cikabilirmiyim yardimci olursaniz sevinirim

  • admin  Ekim 8, 2016

   Bir ülkeye giriş yasağı almanız kendi ülkenizden çıkışınıza bir engel teşkil etmez

 93. Raksana  Eylül 26, 2016

  Merhaba .benim bir sorum olucak ben yabanciyim gurcustanli .su an turkiedeyim .vizem 2 haftadir bitdi.şimdi memleketime donmek istiorum cezam ne kadar olur soyleye bilirmisiniz

  • admin  Eylül 26, 2016

   600 TL civarı

 94. Aman  Eylül 23, 2016

  Merhaba 8 sene Türkiyede kaçak çalıştim bu sene şubatda Türkmenistana döndüm deport oldum şimdi Türkiyeye dönebilme imkanı varmı ?

  • admin  Eylül 23, 2016

   Bir işyeri bulur ve çalışma vizesi alabilirseniz evet

 95. Ruslan  Eylül 15, 2016

  Admin mrb.ben Azerbaycan vatandasiyim Turkiyede 3 ay calisdim sinirda bana 270 tele ceza kesdiler odedim ama bana soylediler 3 ay depirt oldun.yani ben simdi nasil done.bilirm geri.ben cezamida.odedim.3 aylik deport varmi

  • admin  Eylül 23, 2016

   Şartlı giriş (v84) hakkınızı kullanarak girebilirsiniz, fakat girdikten sonra 10 gün içinde oturum izni başvurusu için en azından randevu almanız gereklidir

 96. Yeliz  Eylül 14, 2016

  Benim esim deport oldu ben irana geldim evlendik suan gidip evlilik vizesi yolucam . kabul olup geldiginde 850 tl bi borcu var 1 bucuk senedir deport . biz agridan giris yaptik ama geldiginde ucakla gelcek ustune para eklememistir dimi bide benim davetiyem kesin kabul olur mu evliyiz sonucta bi sucu yok.

  • admin  Eylül 23, 2016

   Konsolosluğun vereceği vize kararı için bir şey söyleyebilmemiz mümkün değildir.

 97. asel  Eylül 11, 2016

  Merhaba
  ben kazakistan vatandaşıyım
  2013te beni yabancılar şöbesine kapatıp ordan deport yaptılar
  yani biletini kendim aldim amma ceza vermediler giriş yaptığıma 1 ay olmamıştı sadece bir sıkıntı oldu mahkeme serbes bıraktı,serbes bıraksada deport yapıldı.ben şimdi türkiyeye gelmek istiyorum ve bu arada ben evlendim soyadım başka.nasıl olur bu?hudut kapısında bir sıkıntı olmaz mı?

  • admin  Eylül 23, 2016

   İsim veya soyisim değişikliği, pasaport değişikliği gibi hususlar hakkınızda bulunan giriş yasağını kaldırmaz. Girişte problem yaşamasanız bile oturum izni alamazsınız.

 98. aynur  Eylül 8, 2016

  mrh.ben deportan dolayi illeqal yoluyla turkiye qiris yapdim ve 1.5 senedi burdayim simdi yasal yolardan qitmek isdiyorum beni ne qibi bir sorun bekliyor bir bilqiniz varsa lutfen yardimci olun. ve vize icin bas vurursam bana yaardimci olurmusuz. gurcistan

  • admin  Eylül 23, 2016

   Kaçak yollardan giriş yapmak adli bir suçtur, bu durumda olanlar için danışmanlık hizmeti veremiyoruz.

 99. samira  Eylül 6, 2016

  merhabalar lutfen yardimci olurmusunuz? 3sene oldu evliyim turk vatandasiyla .. ama evlenmeden once 6aylik turistlik vizem vardi.o bitmeden evlendik.emniyete gidib soreuk yine vize lazkm mi diye yanliş bilgi verildi ve vize almadik.şimdi 3sene oldu oğrendim ki almam lazimmiş ceza parasi oldukça yuksek ..bir de yeni çoçuğumuz oldu ne yapa biliriz?sinir dişi edilir mi? ne kadar para odemem gerek?vatandaşlik ala bilirmiyim?af var mi? ;( maddi durum sikintili.kendim Azerbaycanliyim eşim türk. ne yapmamiz lazim

  • admin  Eylül 23, 2016

   Cezayı ödeyerek çıkış yapıp tekrar giriş yaparak oturum izni başvurusu yapmanız lazım. Bu durumdayken vatandaşlık alamazsınız.

 100. Nida  Eylül 6, 2016

  Merhaba. Gürcistan vatandaşıyım türkiyede 2014 giriş yaptım. Vizem geçtı 2senedır. Ceza nekadar olur

  • admin  Eylül 23, 2016

   Kesin rakam veremem ama 1100-1200 TL arası olabilir.

 101. nida  Eylül 6, 2016

  merhaba ben gürcistan vatandaşıyım. vizem geçtı yaklaşık 2 senedır türkiyedeyim. ceza nekadar olur

 102. Poyraz  Eylül 6, 2016

  Merhaba,
  Ben moldovia bir kiz arkadisim var turkiyede çalisiyor benim sorum kiz moldovyada bir evlilik gecirmismi evlimi nerden ogrenebilirim pasaportunda yaziyormudur.
  Tesekkur ederim ..

  • admin  Eylül 23, 2016

   Eğer evlenmeyi düşünüyorsanız zaten ülkesinden medeni hal belgesi getirmek zorundadır ve orada yazar, yok meraktan soruyorsanız kendisi daha iyi bilecektir cevabı.

 103. Mehmet  Eylül 5, 2016

  Merhaba ben bulgarıstan vatandasıyım 3 ay dan fazla kaldım ıcın hem para hem 5 yıl yasak konmustu sımdı bu 5 yıl doldu tekrar turkıye ye gıdebılırmıyım bode para cezası halla gecerlımıdır . Sımdıden tesekuler

 104. kemal sezgin  Eylül 4, 2016

  türkiyede gün gecirmiş ve yasak giriş yapmış ve yakalanmış bir gürcü vadandaşı bir türk ile evlilik yapsa yasak ortadan kalkarmı

  • admin  Eylül 23, 2016

   Konsolosluk aile vizesini onaylar ise evet ama düşük bir ihtimal.

 105. A.ssss  Eylül 4, 2016

  Merhaba admin kiz arkadaşim 4 ay vize ihlali yapti yuananistan vatandaşi parayi odemedik simdi konsoloslukta vize cikartiyotuz davet yaptik tutkiyede herhangi bit suc adli kacak olayimiz yok sadce vize ihlali sizce vize cikma durumu nedir oluru ne kadardir cevap icin simdiden tesekurleer

  • admin  Eylül 23, 2016

   Vize başvurularının sonuçları için herhangi bir öngörü yapabilmemiz mümkün değildir

 106. kamola makhmudova  Eylül 3, 2016

  Merhaba,

  Ben 5 aydir Turkiyedeyim turk vatandasiyla evlendim, ve oturma iznine bas vurdum, Ben 11 Kasim randevum var oturma izni almak icin ama ben bu Eylul’de gitmek istiyorum. cezasi ne bunun biliyormusunuz.

  • admin  Eylül 23, 2016

   Cezanız ülkenize ve ihlal süresine göre değişir

 107. seco  Eylül 2, 2016

  merhaba :
  be vize le geldim ama uturma izinim yok yani 3 ay vizam gecmis simdi burdan hindistan gitmak istiyorum acaba sadece ceza verecam yoksa deport olacam.
  tesekur ederim

  • admin  Eylül 23, 2016

   Cezayı öderseniz deport olmazsınız, ödemezseniz 5 sene giriş yasağı uygulanır

 108. erdal  Ağustos 29, 2016

  Verdiğiniz cevap için teşekkürler. Eğer çıkarken ödeme yapamazsam nasıl bir işlem yapıyorlar? Gözaltı tutuklama vs oluyor mu? Eşimin herhangi hukuki ve adli kanunen suç unsuru teşkil edecek bir durumu yok.

  • admin  Ağustos 30, 2016

   5 yıl giriş yasağı koyuyorlar

 109. Seymur Kerimov  Ağustos 26, 2016

  İyi günler.Azerbaycan vatandaşıyım.Benim 5 Kasım 2016 ya kadar oturma iznim var.Fakat eşim ve oğlumun oturma izni 23 Ağustos 2016 da bitti.Bitmeden önce ikamet uzatma için baş vurduk ve her ikisinin de randevusu 30 Eylüle geldi.29 eylülde ailecek Azerbaycana gitmek istiyoruz ve geri dönücez.Havaalanında gümrükte randevu belgesini göstersek bile ceza kesilir mi?Azerbaycan için 40 günlük vize ihlali cezası ne olur?eşim 33,oğlum 3 yaşında.Önceden çok teşekkür ediyorum

  • admin  Ağustos 27, 2016

   Maalesef ceza ödersiniz, yaklaşık 150 TL civarı olur

 110. mehmett  Ağustos 25, 2016

  meraba ben mehmet benım esım turkmenıstanlı resmıyette nıkahımız yok hastaneye gıttık vızesı gecmıs dıye sınır dısı edecekler artı 1 aylık hamıle esım sımdı esım 2 yıldır turkıyede kacak durumda cezasını odersek kacak duruma dusmuyo yada cezasını odesem kacak duruma dusse deport olsa o memlekte gıttıkten sonra evlılık ıcın bas vursak gerı getırebılırmıyız onu yada burda kalması ıcın ne yapabılırım suan yabancılar subede tekırdagda 05340106053

 111. erdal  Ağustos 22, 2016

  Selamlar. Eşim Sırbistan vatandaşı. 2 yıldır evliyiz. İlk yil ikamet tezkeresini aldım. 2. Yil maddi sorunlar ve eşimin rahatsizligindan oturu randevuya gidemedik. Şimdi yirtdisina çıkacağız. 1 yillik cezamiz ne kadar tutar? Birde deport islemi nasıl oluyor.? Şayet çok tutarsa ve odeyemezsek eşimi tutuklamalari gibi bir durum söz konusu mu? Teşekkürler

  • admin  Ağustos 27, 2016

   Sırbistan için 1 yıllık ceza 2000 TL civarı olur

 112. Faruk  Ağustos 17, 2016

  Mrb ben turk vatandasiyim ama suriyeli olarak kacak almanyaya geldim bir senedir burdayim pasaport kimlik falan yok turkiyede yirttim attim getirmedim simdi turkiyeye geri donnek istiyorum yardimci olabilirmisiniz?

  • admin  Ağustos 27, 2016

   Kaçak giriş, sahte pasaport gibi adli durumları sıkıntılı olanlar için yardımcı olamıyoruz.

 113. Haydarova Farida  Ağustos 14, 2016

  Merhaba ben feride uzbekistanda istambulde bir buçuk yıl calistim sonra annem hasta oldu onun icin memlekete donmak zorinda kaldim. Ceza parayi odamadim cunki param yokti onun icin deport oldum simde istambula donmak istiyorum nasl deport actirsam olur lütfen yardem etin

  • admin  Ağustos 27, 2016

   İş bulursanız çalışma izni sorununuzu çözebilir

 114. Öncül  Ağustos 9, 2016

  Kazakistan Vatandaşıyım, tc. Vatandaşı ile evliyim, hamileyim ve ortak iki çocuğumuz daha var. Bir danışmanın tavsiyesi üzere giriş çıkış yapmak için Azerbaycan dayım. Çıkış yaparken vize ihlal cezası ödedim ve deport ettiler 3 senede giriş yapamazsın dediler. Konsolosluk biz bu konu ile ilgilenemeyiz diyor.

  Bu cezayı Nasıl kaldırabilirim veya hangi makam kaldırıyor.

  • admin  Ağustos 27, 2016

   Resmi evlilik var ise Aile vizesi başvurusu yapmayı deneyebilirsiniz

 115. murad  Ağustos 9, 2016

  benım fas uyruklu bı arakdasım 2013te deport yedı vıze sorunu dolayısıyla su anda turkıyde deportunu kaldırabılır mıyız

 116. Ramil  Ağustos 7, 2016

  Bir sryi untdumda soylemegi ben burda 4 aydir yani kaldigim randevu goturdum ama bazi sebebelrden gidemedim .simdi 4 ayin para xezasi ne kadr ogrene bilirmiyim onu cok tesekkurler

 117. Ramil  Ağustos 7, 2016

  Meraba ben azerbaycanliyim ben burda randevu gotrdum ama bazi sebebelrden gidemedim ve bana dediler giris cikis yapmalisin..ben burda onceden unversteyede bas vuru yapmistim.ve kazandim ogrenci belgesi eger alirsam ciksda cezamida odersem geri gele bilirmiyim turkiyeye.unverste olmasa baska cezami odesem kac ay yasak ala bilirim.ve eger ulkeye dondugmde bile unversteye dair vize ala bilirmiyim ogrenci vizesiyle gelmeme sans varmi simdiden cok tesekkurler lutfen sorumu cvblayin tesekkurler

 118. ans  Ağustos 7, 2016

  Merhaba.benim annemle babam 2013yılında geldiler 1 senelik oturmaaldık o biti bi daha aldık ondan sonra süre bitti 3 ay kaçak kaldılar geri Moldova gectiler para ödedik 15 gün sonra oturma izni yapacas diye anlaşmalı girdiler ülkeye ama biz yapamadık 90 gün sonra tekrar çıktılar ve ceza ediler anneme 600 tl ödedik ve 6 ay giriş yasağı var babama 60 tl 5 yıl verdiler şimdi ağustosta annemin yasağı bitiyor bittikten sonra normal pasaportuynan geri gelebiliyormu yoksa sorun çıkarım yardimci olurmusunuz lütfen.

 119. Aysel  Ağustos 5, 2016

  Slm ben Azerbaycan vatandasiyim 1 sene Turkuyede viza ihlali yaptim 2016.04.07 de sinir kapisinda 500 tl ceza odeyerek cikis yaptim 3 aydir memeleketdeyim ben kac ay sonra Turkuyeye giris yapa bilirim lutfen yardimci olun

 120. Sveta  Ağustos 4, 2016

  Mrb.Yegenimin 3 sonra deportu bitiyor.simdi gelmesi icin kac para 3 sene icin vermesi lazim.tskler

 121. Mansur  Temmuz 26, 2016

  Selam aleykum. Adim Mansur va Ban (Ahiskaliyem) ben su an turkiyede cok zor durumdayem nolursunuz allah rizasi ucun bana yardim edin lutfan 05365974503

 122. Lale  Temmuz 14, 2016

  Salam men Azerbaycan betendaşıyım 06.08.15 tarihinde Türkiyede Türk vatandaşı ila nigah yaptım pasportum cezalı olduğu için oturum ala bilmedim. 14 Aydır ben burda cezalıyım Azerbaycana giderken cezamı ödedikden sonra beni deport edirlermi ve sonra buraya dönüşümde nasıl giriş yapa bilirim

  • deniz  Şubat 27, 2017

   adım deniz gecen sene 1 yıllık oturum aldım fakat adres degisikligini bildirmedigim icin kapıda deport yedim 3 aydan sonra tekrar türkiye geldim 1 ay kaldım giris cıkıs yapıp tekrar giris yaptım fakat kapıda bana 13 gün kalabilirsin dediler 1 tıllık oturum icin ne yapmam gerekiyor acil yardım yesekkür ederim

 123. mustafa  Temmuz 14, 2016

  Merhaba bir arkadasim azerbaycan vatandasi vizesi gectiginden dolayi 5 sene deport oldu aradan 2 sene sonra farkli bir soyisimle girneye calisti tekrar deport etmis olmalari mumkun mu bide vekaket verse turkiyede deportu olup olmadigini ogrene bilirmiyim simdiden cok tesekkurler

 124. Sara  Temmuz 11, 2016

  selam ben azeryim turkiyeden cksda cezam vardi odiyemedm deport aldm 4yil deportum kaldi o deportu parayla kaldrma mmkunmu?90lira cezam var

 125. önem  Temmuz 11, 2016

  mogolıstan bır arkadasım deport oldu 2013 de ama kac sene olmustur bılmıyoruz yardımcı olurmusunuz altansatsral dorj-arıld 1986 03 17 dogumlu kac senedır ogrenebılırmıyız

 126. cengiz ısık  Temmuz 6, 2016

  esıme 6 ay yasak koyuldu nasıl kaldırabılırım moldova vatandası yada bulgarıstan pasaportla girebilırmı

 127. Gulhan ismayilova  Temmuz 3, 2016

  Merhaba ben azeriyim annem geçen sene memleket den yanıma geldi. rendevu aldık .ama rendevu zamanına kadar kalamadı bazı sebeplerden dolayı . geçerken memlekete 200lra para cezası yazmışlar.bu sene yeniden Turkiyeye geldi ama havaalanından bırakmamışlar .üzerinde parası olmuş cezasını ödemeye ama yinede yasak koymuşlar yardımcı olursanız sevinirim

 128. Timur  Temmuz 3, 2016

  Merhaba Ozbekistanliyim Oturma izni yok bende ve Istanbulda 1,5-2sanadir kaliyorum. ama simdi mamlakata gitmek isteyorum Deport cezasi ne kadar olabilir? Tesekkurler size)

 129. Abdur Rahman  Temmuz 3, 2016

  Salam . Ben danirmarkada yasiyorum. Ben subat ayi 2015 Istanbula geldim. Polisler beni suphe ettiler ve beni suriye gitecemi zannediler. Beni geri gonderliler. Subat 2016 oraya gene geldim ve bana dediler senin giris yasagin var. Ben simdi ne yapacam?

 130. valentina  Haziran 30, 2016

  merabalar admin ben valentina moldovadan benim bi sorunum var ben iki yil yonce tyurkiyeden gelidim 5 sene yasak koydular cezami yatiramadim iin shuan tyurkiyeye gitmek istiorum nasil yapayim ki o cezai kaldirmak icin

 131. ....ayhan...  Haziran 29, 2016

  Yardımcı olursaniz cok sevinirim

 132. ....ayhan...  Haziran 29, 2016

  Selam ben Turkmenistan vatandaşiyam ben türkiyede okula girdim sonra vize almak icin türkmenistana döndüm gelirken türkiyede hava limanda ceza paramı bile ödedim ama Beni türkmenistanda deport yapmislar ben konsoloslukdan vizemi aldım şimdi geri göndermiyorlar ne yapmam Lazim .

 133. Bahadır  Haziran 28, 2016

  Merhabalar benim özbek nişanlım var 1 sen boyunca kaçak olarak burda kaldı yarında memlekete gidiyor ceza parasını öderse ne zaman tekrar gelebilir türkiyeye

 134. Samed  Haziran 28, 2016

  Selam ben cocukken annemim uzerinde 5 sene deport oldum ondan 4 sene gecdi ben girdim gomrukde bana dediler 450 tl para ceazn qalib ben onu nerde ofeyib gece bilirim

 135. BURAJ  Haziran 27, 2016

  Merhaba, Gurcu bir tanidigimiz icn oturma izni almistik ancak ulkesine donme karari aldigi icin uzatmadik. Ocakta suresi doldu. Bu arada ulkesine de gitti geldi ama bayramda donus yapacak. Yaklasik 5-6 ay kadar yani vize ihlali var. cezasini ben odemek istiyorum, tahmini rakam ne kadardir? Nasil hesaplanir?

 136. Hüseyin  Haziran 25, 2016

  Merhaba
  ilk olarak yardımınız çok teşekkür ederim..
  benim babaannesi Türkiye’ye iki defa geldi ilk defa hiç bir şey ödemeden Türkiye’den çıkmış ondan sonra yine geldi ve birkaç ay sonra çıkarken bir ceza ödemesi gerekirdi ve ödemiş. Üçüncü defa gelmek istedi ama olmadı konsolusluktan demişler size vize verebiliriz ama üzerinizden bir giriş yasağı vardır ve giremezsiniz onu kaldırdığınızda girebilirsiniz. Şimde bu halde bunu nasıl kaldırabiliriz ki?! Yardımcı olabilirsaniz çok memnun olurum..

 137. Emin  Haziran 23, 2016

  lutfen yardimci olurmusunuz

 138. Khatuna  Haziran 23, 2016

  Merhaba ben hatun.gücistan vatandaşım.turkiye vatandasle evliyim.türkiyedan 1senelik deport oldum.batumdaki konsolosa bi kaçdefa evraklar verdim ama deport kaldirmadilar.bidaha hazırladım evraklar,ve konsolosa gitmedan sıra gittim,sormak istedim ceza odesam gecebilirmiyim dye,cok siraa vardi,bende arabalar gecti yola girdim belki birine bulurum orda çalisanlarda ve orenicam dye,karsimdan gelene sordum,o pasaportıistedi bendan,baktı,sonra dedi ki sen yanlis yoldan girdin dye bana beşsene daha deport verdi,o kacakcıpolis mişanlattı ben kaçk degylim,size sormaya geldim bakin elim evraklarim var,burdan konsolosa gitmeliyim dedim ,ama hiç,dinlemedi,ve 5 il deport verdi,bide gürcistan dan polise verdi bim evraklar bunu cikis yasak yapin dye.benim ilk bir senelik deport suresi bitti.simdi bu 5 seneli deport kaldiaaacak mi ceza odesam,ve ceza nekadar olacak.yada ne yapmak lazim türkiy gitmek icin lutfen bana bi yol gösterin.

 139. Ekber Muhtarov  Haziran 22, 2016

  Merhaba ben Turkiyeden deport olduğum için 3 sene önce sahte pasaport ile giriş yaptım şu an benim kendi pasaportumde giriş muhru bulunmamakta. Çıkışta ne kadar ceza odeyecem ve istediğim ülkeye çıkış yapabilirmiyim

 140. Gülnaz  Haziran 19, 2016

  Merhabalar , sizinle bişey danışmak isterim , mümkünse tabi Kendim Türkmenistanlıyım yaklaşık 5 sene Turkiyede kalmıştım çocuk bakıcısı olarak çalıştım . Memleketi özlediğim için geri döndüm Atatürk Havalimanındakı polis memurlar yardımcı oldular sağolsunlar ceza para hakkında ve af hakkında bilgi verdiler , toplam 400 lira civarında para ödedim , yalnız bizim Türkiyeye 3 ay giriş yapamazsınız dediler sizin de memleket ne kadar deport yazacak hiç bilmiyoruz dediler bide biliyorsunuzdur bizim ülkemiz 2 pasaport veriyor işte benim 2 pasaportum yoktu , 17 yaşındayken ilk pasaportu alıp Türkiye gitmiştim dolasiyla sizin tekrar gelme Şansınız olmayabilir dediler , neyse dedim memlekete geri döndüm , 8 aydır memleketteyim bizim Turkmenistan 5 sene deport koymuş , şöyle açıkladılar sene 2011 – 2015 kadar kaçak kalmışsınız ikamet izni felan hiçbirseyiniz olmadığı için sizi 2020 seneye kadar yurtdışı çıkma yasağı koyduk dediler . Şimdi ise tekrar Türkiye ye giriş yapmak istiyorum , davetiyeyle oluyor mu 5 sene deport olmama rağmen dönebiliyorum muyum ? 2 pasaportu aldım , hatta ilk pasaportu da değiştirdim yeni aldım . Sormak istediğim iki şey daha var
  1. Biliyor sunuzdur bizim ülkede 2017 de dünya Olimpiyat geçecek mis , işte Olimpiyatlar geçtikten sonra tüm yollar açılacak mış, deport olanlar dahi rahatça istediği her yere gidebiliyor muş , doğru mudur bu , sizin de haberiniz var mı
  2 . Benim Türkiye de hiçbir tanıdığım fln yok , ben burdan memleketten , dediğiniz gibi çalışma izni yaptırarak nasıl yaptırabilirim , ki benim burda elimden hiçbirseu gelmiyor . Turkiye de özel Konsolosu var mı yurt dışına çalışma vizesi göneriyorlar mı ?
  Yardımcı olursanız çok sevinirm , saygılarımla Gülnaz
  Sizden iyi haberler alma dileğiyle !

 141. abror  Haziran 10, 2016

  mrb ban kirgizistan vatandasiyim turkiyede 1 sane calistim sonra kirgizistana donurken ceza parasini odeyemedim yani yetismedi deport oldum simdi gelmem icin ne yapmam gerekyo lutfen yardimci olun yine bi soru turk vatandasi olmak istiyorum nasil ne yapcam

 142. AYDIN  Haziran 6, 2016

  Merhaba. 2013 nisan ayinda Ataturk havalimanina arkadasimi karsilamaya giderken beni Turkiyeden deport etdiler. Konuyu uzun olarak yazmicam. Beni havalimaninda tanimadigim bir kisinin cantasiyla sivil polisler yakaladi. Cantadan sigara cikti. Pasaportuma baktilar ve benim ucaktan gelmediyimi kendileri de gorduler. Hemen cantayi bana birakan kisiyi bulmak icin o saatteki kameralara baktilar ama adami bulamadilar canta benim uzerime kaldi ve beni 5 yillik deport ettiler. Simdi deport bir yana.Konsoloslukta kontrol ettiriyorum bana diyorlar ki 4 gun Turkiyede fazla kaldigin icin seni deport etmisler. Halbuki benim deport edildiyim zaman Istanbul Bayrampasa polisinden 6 aylik oturma iznim vardi. Duyduguma gore sigara icin deport maximum 1 yillikmis. Eger oyleyse avukatla konusup gerekli islemler yapmak istiyorum. Bu konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim. Konsolosluk yazmayin. Onceden tesekkurler.

  • admin  Haziran 6, 2016

   Sizin avukat aracılığıyla dava açmanız lazım

 143. Halida  Haziran 1, 2016

  Merhabalar. Ben Turkiyede 5 ay kaldım kaçak olarak şuan öğrenciyim Belarusyada okuyorum Turkiye gezmeye gitmek istiyorum tatilde.Deport olduğuma 4,5 sene oldu. Şimdi ben Turkiye gitmek istersem bir sorun olmazmi ceza parami ödememiştim lütfen yardımcı olun

  • admin  Haziran 6, 2016

   Giriş yapamazsınız, konsolosluk üzerinden vize almanız gerekir deporu kaldırmanız için

 144. Medine  Mayıs 28, 2016

  Merhaba ben 2014 yilinda turkiyeye tatil icin kardeslerimle gittim ve bizim biletimiz geri donus 31-gunmus biz onun icin 1gun fazla oldugu icin kardeslerimle bana giris yasagi koydular ve tekrar geldiginizde ceza parasi oderseniz giris yapabilirsiniz dediler. Sonre ben gecen sene evlendim ve bu sene kardeslerimle birlikte gittigimizde onlar ceza odeyib giris yapabildiler ama beni evlendigim icin soyadim degistiyi icin geri gonderdiler ve konsoloslukten vize almam gerektigini soylediler. Acaba konsolostulga basvuru yapsam nekadar surede alabilirim?

  • admin  Haziran 6, 2016

   Ortalama 1 ay içerisinde alabilirsiniz

 145. Nergiz  Mayıs 19, 2016

  Merhabalar. Ben 2011 yilinda mayisda deport koyuldu . Bana soylediler ki 5 yildan sonra girisyapa bilirsin . Simdi 5 yilim tamam oluyor. Ama pasaportda sadece Iptal yaziyor. Yani sure yok.Simdi deportun kalkdigini nasil oyrenmek olur? Acaba pasaportun numarasiyla olurmu??? Onceden Tesekkurler.

  • admin  Mayıs 20, 2016

   Konsolosluktan öğrenebilirsiniz

 146. Jihan  Mayıs 15, 2016

  otürma ızın olmadan çalişma izın olablırmıyım

  • admin  Mayıs 16, 2016

   Yurtdışından başvuru yaparsanız alabilirsiniz

 147. Raksana  Mayıs 14, 2016

  Merahaba ben yazmişdim size dikatiniz icinde teşekur ederim.bir şey yine sorucam .ben beş yilik deport oldum.ama eşimin cok yakin arkadaşi var turk .şimdi buraya gurcustana misafir olarak gelior .bizim konsolosluga gitse ordan bana davetiye verse acaba ben turkiyeye giriş yapa bilirmiyim .turistlik vizesi.3 aylik .yada nolursunuz ne yapa bilirim soylermisiniz misafirlik vizesi yapmam icin

  • admin  Mayıs 16, 2016

   Düşük bir ihtimal ama deneyebilirsiniz

 148. Elmira  Mayıs 12, 2016

  Mehabalar. cok zor oldu ama Ozel meshuratli vize aldim. simdi giriste benden ihlal ettigim sure kadar mi para isticekler yoksa oturum iznine bagli olarak ek para isterler mi. Azerbaycan vatandasiyim.

  • admin  Mayıs 16, 2016

   İhlal ettiğiniz süreye göre ceza isteyecekler, çıkışta ödemediğiniz rakam neyse onu ödersiniz

 149. Jackson  Mayıs 12, 2016

  Ingiliz vatandasi esim vize ihlalinden dolayi 6 ay giris yasagi aldi. Ozel mesruhatli vize ile tekrar girebilir. Fakat bu vizeyi sadece ulkesinden mi alacagiz? Bir de hangi evraklara ihtiyacimiz var. Arastirdik bulamadik. Bilgi verirseniz memnun olurum

  • admin  Mayıs 16, 2016

   0555 886 02 00 numaralı telefondan arayabilir misiniz yardımcı olmaya çalışalım

 150. Elli  Mayıs 8, 2016

  Selam. Soru birakmistim ama silinmiş 🙁
  Ben 1 yillik oturma izni aldım,vakit tamam olunca ve ben de yenilemeyince ceza kesildi, ayni zamanda da Azerbaycanda adıma mahkeme karari cikartilmis olmasından dolayı ömürlük deport muhuru vuruldu.Bunu kaldirmak mümkün mu?

  • admin  Mayıs 11, 2016

   Oradaki mahkeme kararına istinaden burada deport vurulmaz normalde, sabıka kaydı mı istediler sizden?

 151. alina25  Mayıs 8, 2016

  Merhaba. Men kirgizistanliyim turkiyeye 16.05.2015 giriş yaptım 3 ay sonra kaçak duruma düştüm. Türkiyede daha kalmak istiyorum. Yasak parasin odersem burdan giriş çıkış yapmadan oturma izin alabilirmiyim. Yardim edermisiniz neyapmam gerek. Tskr.

  • admin  Mayıs 11, 2016

   Alamazsınız, sadece çalışma izni ve evlilik vizesi ile gelebilirsiniz. Yardım için whatsapp tan +905416562737 numaralı telefona mesaj gönderebilirsiniz

  • alina25  Mayıs 11, 2016

   Suanda turkiyedeyim. Kirgizistana gitmeden burdan ceza odeyerek oturma izin olurmu

 152. Raksana  Mayıs 5, 2016

  Meraba.benim arkadaşim 5yilik deport olmuş ama turk vatandaşiyla evli birde cocuklari var .ama cocuk anesinin soyadinda .geri giriş yapmak icin ne yapmasi gerekio yardimci olurmusunuz

  • admin  Mayıs 6, 2016

   Evlilik belgeleri ile birlikte konsolosluktan vize başvurusu yapabilir

  • ABC  Mayıs 17, 2016

   Yabancı uyruklu eşin olduğu ülkeki Türk temsilciliğinden “aile birleşimi” vizesi alınması gerekir. Evlilik resmi değil ise veya tescil edilmediyse önce tescil işleminin tamamlanması yararlı olur, ancak şart değil. Çocuğun annesinin üzerine olması demek, babanın çocuğu Konsolosluğa götürüp nüfusuna almadığı anlamına gelir. Önce babanın çocuğun doğum belgesine Apostil yaptırması sonra Türkçeye çevirerek, Konsolosluk Şubesine babanın gitmek suretiyle çocuğunu Türk nüfusuna aldırması gerekmektedir. Çocuğa nüfus cüzdanı verildikten sonra, online vize başvurusuna çocuğun nüfus cüzdanının fotokopisini tarayıp eklemek, “aile birleşimi” vizesi için yeterlidir. Evliliğin tescili şart değildir. Ancak çocuğu babanın nüfusuna geçirmesi, doğum tescilini tamamlaması şarttır.

 153. Sevarka  Mayıs 4, 2016

  Merabalar abim 2012 aralikda turkmenstana gitdi şimdi nasil. Geri gelebilir yardamci olurmusnu

 154. rena soltanova  Nisan 30, 2016

  ama ben konsolosluga gittim orda bana davet mektubu yollasin nisanlin sana onu al gel vize basvurusunda bulun dedi oranin calisani

  • admin  Mayıs 2, 2016

   Tamam deneyin ama çok büyük ihtimal red olacak başvurunuz

 155. rena soltanova  Nisan 29, 2016

  merhaba nisanlimin beni turkiyeye davet etmesi ile yani boyle bir davet mektubu yollamakla ve ben bunun uzerine Azerbaycandaki Tc konsolosluguna giderek vize basvurusunda buluna bilirmiyim boylece deportumu kaldira bilirmiyim cevaplarsaniz sevinirim onceden tesekur ederim

  • admin  Nisan 30, 2016

   Kaldıramazsınız, çalışma izni veya evlilik kaldırır deportu

 156. Reyhan  Nisan 29, 2016

  Merhaba Dmin bana ömürlük yasak konulmuş , bana nasıl yardımcı ola bilirsiniz .lütfen yardımcı olun

  • admin  Nisan 29, 2016

   Hangi nedenden dolayı?

 157. shaxzoda  Nisan 28, 2016

  Makbuzumu aldılar gümrükte burada kalacak diye

  • admin  Nisan 28, 2016

   Sorun olmaz merak etmeyin

 158. Mariya  Nisan 28, 2016

  İyi gunler ben kirgizstan vatandaşiyim turkiyeden sınırdılşı edildim vize surem geçmişti fakat ben gumrukten cezami odeyecektim ama almadilar geri donuşte odeyeceksin dediler sonra konsula gittim ama ne kadar deportumun suresi gozukmuyor yani bilmiyorlar ve geri donmem için benden davetiye istediler arkadaşim gonderdi şimdi bana vize verirler mi yoksa başka yol varmi yardimci olurmusunuz tşk

  • admin  Nisan 28, 2016

   Siz çalışma izni ile dönebilirsiniz. Detaylar için 0541 656 2737 numaralı telefona Whatsapp’dan yazabilirsiniz

 159. Mariya  Nisan 28, 2016

  Admin cevap yazin lutfen

 160. gulira  Nisan 28, 2016

  Merhabalar ben kirgizistanliyim suanda turkiyedeyim. Turkiyeye girdime 3 ay olacak sadece 10 gunum kaldi. Burdan oturma izin alabilirmiyim. . On gun icinde bana kimse calisma izin almaz. Neyapabilirim yardim edermisiniz. Oturma izini icin kac para odenecek

  • admin  Nisan 28, 2016

   Hangi şehirdesiniz? Doğum tarihiniz nedir?

  • gulira  Mayıs 1, 2016

   Suanda ankaradayim. Yasim 35.

  • gulira  Mayıs 1, 2016

   Ankaradayim. 35 yas. 12.08.1981. Girisim 07.02.2016. 07.05. 2016 da 90 gun doluyo.

  • admin  Mayıs 2, 2016

   Hemen https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresinden randevu alın gününüz bitmeden

 161. shaxzoda  Nisan 27, 2016

  Havaalanında ceza parasını ödedikten sonra bana imza attirmadiler herkes imza atıyordu acaba 3 ay sonra bir sorun olurmu 3 ay sonra sorunsuz giriş yapabilirmiyim

  • admin  Nisan 28, 2016

   Cezayı ödediyseniz ve makbuzunuz elinizde ise sorun yok, girebilirsiniz.

 162. phikria  Nisan 25, 2016

  merhaba.adim phikria.3 senedir turkiyede kaçak yaşiyorum.sinirda para cezasi nekadar odememek gerekiyor.sağolun

  • admin  Nisan 26, 2016

   Hangi ülke vatandaşısınız? Yasal yolla mı girdiniz?

 163. Fatih  Nisan 24, 2016

  Merhaba. Ben Türk vatandaşıyım ve Türkiye de ikamet ediyorum. İmam nikahım olan eşim ise alman vatandaşı ve Almanya da yaşıyor. Türk vatandaşı olan iki çocuğumuz var. 2013 yılında eşime İstanbul hava limanında girişi yasakladılar. O günden beri vize almaya çalışıyoruz ama her müracaatımız olumsuz sonuçlanıyor.
  Yapabileceğimiz bir şey var mı? Bir avukat aracılığı ile müracaatta bulunsak faydası olur mu acaba?
  Cevabınızı merak ile bekliyorum.

  • admin  Nisan 25, 2016

   Çalışma izni deneyebilirsiniz, detaylar için bizi arayabilirsiniz; 0541 656 2737

 164. Ayça  Nisan 23, 2016

  Ayrıca ceza aldığı yıl 5 sene. 3 sene geçti aradan para cezasi da buna bagli olarak düşer mi.

  • admin  Nisan 25, 2016

   700-800 TL arası ceza öder, ceza tutarı son güne kadar düşmez

 165. Ayça  Nisan 23, 2016

  İyi akşamlar. Hocam 1 buçuk yıl vize ihlali yapan azerbaycan vatandasina kaç tl ceza çıkar ortalama.

 166. Naile  Nisan 23, 2016

  Salam men azerbaycanliyam turk vetendasi ile aile qurmusam.2009 yilda duyunumde turkiyede 3ay surede kaldim.dugunden sonra azerbaycana dondugumuzde meni 5 yil deport etdiler.menden turkiye cikisinda 135tl odedim.o zaman benim hic bir nikahim olmadigi icin 5yil yasagi konuldu.ama nikah oldugunda cezami odegib gece bilecegimi soylediler.bazi nedenlerden ben 6yildirki turkiyeye getmirem.benim ne kadar cezam var onu bilmek isteyirem.bize cezanin meblegini soylememisdiler.bu yil gitmeyi dusunirem ama benim cezamin ne kadardir ogrenmek isteyirem.nerden oyrene bilerem.tesekur edirem

 167. abdullah  Nisan 22, 2016

  kazakıstan vatandası

  • admin  Nisan 25, 2016

   800-900 TL arası ceza ödersiniz 2 yıl için

 168. abdullah  Nisan 22, 2016

  merhabalar
  eşim ybancı uyruklu yurt dışında türk konsolosluğunda evlendik eşim ile şu an türkiyede yaşıyoruz ancak vize süresi 2 yıl gibi geçti maddi sebeplerdn dolayı ikamet alma şansım olmadı eşim yurt dışına çıkış yapar ise ne kadar ceza ödemem gerekir. ve tekrar türkiyeye girişind herhangi bi engel olur mu

  • admin  Nisan 22, 2016

   Eşinizin hangi ülke vatandaşı olduğunu belirtir misiniz lütfen?

 169. Emree  Nisan 21, 2016

  Merhaba benim eşim azerbaycanli. vize ihlalinden dolayı cezayı ödemedi 5 yıl deport oldu 2bucuk sene geçti aradan. Sonra geri geldi gümrükten cezayı öder de geçer dedik olmadı. 2 buçuk sene si kalmıştı sonra gümrükten özel meshuratli vize almadan geldiği için bir daha deport oldu iki buçuk yıl daha ceza yedi. Size sorum su eşime girişte 660 tl dediler ogrendik. sonra esim bu vizesiz gelip tekrar deport olduğu için ayrıca para cezası çıkar mi para olarak. Yoksa sadece vize ihlali yaptığı süre için mi ceza 650 tl olarak mi kalır.

  • admin  Nisan 22, 2016

   650 TL olarak kalır

 170. ana  Nisan 20, 2016

  meraba ben gurcistanda yasiyorum 5 yil deport verdiler ceza odyemedim ondan .ama kviprostan davet geldi calicmaicn orda gitmecin benim deport sihinti olacagmi?cunku ucak gurcistan istambul ondanda kipris ucak var nasil gidebilirim

 171. Ahmet  Nisan 15, 2016

  Merhaba benim ismim Ahmet ben Türkiye de deport oldum ama kendim teslim oldum biraz aile sıkıntım çıktı o yüzden gitmiştim şimdi her şey yolunda Türkiye ye geri gelmek istiyorum sizden de yardım istiyorum kendim türkmenistanliyim lütfen sizden Rica ediyorum bana deportı kaldırmaya yardım edin bu da benim telefon numaram +99368404650

 172. Raksana  Nisan 12, 2016

  Merabalar ben gurcustanliyim 5 yillik deportum var onu kaldirmak istiorum turkiyeye gitmek zorundayim .ama calişma izni istemiorum .misafir olarak gidicem .ne yapa bilirim

  • admin  Nisan 15, 2016

   Çalışma veya evlilik vizesi hariç giremezsiniz

 173. shaxzoda  Nisan 9, 2016

  Merhaba. Ben Uzbekistan vatandaşıyım istanbulda 2 sene 8 ay kalmıştım 2010 haziranda ceza paramı ödeyip çıkış yaptım 2015 kasımda tekrar giriş yaptım renduvu almıştım 2 ocakta ama geç kalmışım renduvu gününde gittiğimde 10 gün içinde çıkış yapman gerekiyor renduvu iptal edildi dediler düğünüm olacaktı cikis yaptikten sonra yine 5 senelik giriş yasağı konulurmu yoksa 3 ay sonra girebilirmiyim

  • admin  Nisan 11, 2016

   Cezayı ödeyerek çıkarsanız 3 ay sonra girebilirsiniz

  • Sadiq  Kasım 7, 2016

   Ya cezayi odemese?
   Nekadar sona turkiyeye gire bilir?

 174. Thalgi  Nisan 9, 2016

  Hey my name is Thalgi and have my entrance block in Turkey because I don’t pay the penalty in exit airport, and now I need visa to back istanbul but I can’t back my country Brazil because I work in the world.
  You can help me?

 175. Faruk Güngoğdu  Mart 30, 2016

  Merhaba ben faruk turkmenistanliyim bir bucuk sene turkiyede oldum ve sonra polis e teslim oldum turkiye 5yil deport yapti 18 yasimdayim simdi ben yine turkiyeye giriş yapmak istiyorum nasil giris yapabilirim yardimci olurmusunuz admin

 176. irina shengelaia  Mart 20, 2016

  merhaba ben ırına,turkıyede çalıçiyorum iyilardır,çalıçma ızınım var ,hıc bır sorunum yok,benım oğlum ıkı ıyıl once ankarada çalıçiyordu,sonra zızey geçırdı,cezasını odıyemeden gürcıstana gıtmek sorunda kaldı ve5 ıyıl deport verdıler,şuanda ben bu yasak kaldırmakıçin ne yapabılırım? oğlumu çok ozledım memlekette gıdemıyorum, lütfen bana yardımcı olun,oğlumu nasıl kavuşabılırım bır yolu gösterın bana lütfen

  • admin  Mart 21, 2016

   Oğlunuza çalışma izni çıkarabilirseniz giriş yasağı girişte cezayı ödemek koşuluyla kalkar

 177. behnan  Mart 15, 2016

  Slm ben tam 5sana uldi turkiden diport uldim 2003 giris yaptim va 2010 cikis yaptim acaba simdi.giris yapabilermim lotfen cevab verin tesekorler

  • admin  Mart 21, 2016

   Girebilirsiniz

 178. ziver sultanova  Mart 8, 2016

  merhaba admin ben türkmenistan vatandaşıyım 2008 senesinden bu yana kaçak durumdayım şimdi memlekete gideceğim sabiha gökcekte 7.000 bin dedi polis memuru atatürrk atatürk hava alanı polisi 3.300 dedi bunların hangisi doğru acaba birde martın 2 sinde cezalar düşecek denildi bununla ilgi bilgi son sorum ben çıkış yapsam deport olsam daha sonra deport parasını ödeme imkanı oluyormu

 179. Evelina  Mart 3, 2016

  Merhabalar adim Evelina. Litvanyalı . Benim de ayni sıkınti var ceza ödemedim deport oldum. Turkiyede de tanidik kimem yok çalişma izin almak için. Nasıl yapabilirim viza nasıl alabılırim.Türkiyede benim hayat kaldı.Yardimci olurmusunuz mu? Çok ihtiyacim var. Teşekkur ediyorum.

 180. nina stan  Şubat 23, 2016

  merhabalar ben bisi sorucaktim benim cezam vardi bes yil giremiyorum turkiyeye ama cezamin bitmesine bi yik dokuz ay civari bi sure kaldfakat benim ulkeye giris yapmam gerek turkiyede evliyim vize basvurusu yapcam acabasadece kalan gunlerin cezasini mi odemem gerek yoksa yine tum cezayi mi odiycem

  • ercan  Haziran 24, 2016

   Merhaba ben Ercan Konsolosluga gidiyorsun butun cezalarini oduyorsun giris cikis hakkom var turkiyeye rahatlikla girebilirsin

 181. Abrorbek  Şubat 21, 2016

  Merhabalar, abim 2013 senesinde deport olmuştu. Şimdi geri gelmek istiyor. Yardımcı olabilir misiniz, Kendim İstanbuldayım Abim Özbekistanda. Ne yapmalıyım, bi yol gösterirmisiniz, lütfen

  • admin  Mart 7, 2016

   Çalışma izni ile gelebilir

  • gulnoza  Haziran 22, 2016

   Depot kac sana kalmis

 182. merve  Şubat 14, 2016

  sevgilimin türkiyeye giriş yasağı var, türkiyeden finlandiyaya kaçak gittiği ve ordan türkiyeye geri dönüş yaptığı için. ben gittim ırakta sevgilimle evlendim. vize başvuruları için bütün evrakları hazırladık. ama erbil konsolosluğu vizenin kabul olmayacagını söylüyor. benim araştırmalarımda evlilikten sonra türkiyeye girişinin sakıncası olmaz diye biliyorum. peki neden vize kabul olmaz diye söylüyorlar? yüzde kaç böyle bi ihtimal var, ve kabul olmadığı taktirde yapmamız gereken işlemler nelerdir. lütfen cevaplarmısınız 🙁

  • admin  Şubat 16, 2016

   Önce cevabı bekleyin, eğer evliliğe rağmen olumsuz sonuç gelirse yapacak bir şey yok demektir.

 183. Nestani  Şubat 13, 2016

  Merhabalar adim nestani. Gürcistanliym. Benim de ayni sıkınti var ceza ödemedim deport oldum. Turkiyede de tanidik kimem yok çalişma izin almak için. Nasıl yapabilirim vizey nasıl alabılırim.yardimci olurmusunuz. Çok ihtiyacim var. Teşekkur ederim

  • admin  Şubat 16, 2016

   Pasaportunuzun bir kopyasını +90 541 656 2737 numaralı telefona whatsapp tan gönderin, yardımcı olmaya çalışalım.

 184. Murad  Şubat 12, 2016

  Salam aleykum benim adim murad ben 2013ci ilinde turkiyeden geldimde deport oldum param olmadigi icin cezayi odeye bilmedim nasil ede bilirim geri gelmek icin .

  • Turan  Ekim 25, 2016

   Adli sevebden deport oldum 1 sene dediler ataturk havalaninda suan 1 senegi 3 aydir geciyo fakat deportum kalkmamish,yakalanan zaman 1 senelik ikamet tezkeresi vardi benim,suan 5 senemi giremem veya nasil????

  • admin  Ekim 31, 2016

   Bizim bunu bilme veya öğrenme şansımız maalesef yok.

 185. Arzu  Aralık 30, 2015

  Merhaba Ben Azerbaycanlıyım cezayı ödeyemediğim için deport oldum.bana yardımcı olurmusunuz rica etsem nasıl kaldıra bilirim ve öğrenci olarakta deport kaldırlırmı?

  • admin  Ocak 11, 2016

   Konsolosluktan vize alabilirseniz deportunuz kalkar

  • Muhammed  Ocak 2, 2017

   Baku turk konsolslugna gidin gitmeden once ogrenci belgesi 30.000euro saglik sigortasi resim kimlik pasaport fotokopisi goturun 1 ay icnde vize onylanir

 186. Erhan  Aralık 28, 2015

  Merhaba benim bayan arkadaşım dün kırgızistana gitti fakat 15 gün normal süresini aştı 470 tl ceza çıktı maddi sıkıntı olduğu için ödeyemedik 5 yıl deport dediler bende 3 ay sonra gelse burda cezayı ödediği zaman girebilir diye biliyordum öyle okumuştum bi yerde şimdi biz ne yapmalıyız yada siz nasıl yardımcı olursunuz bize teşekkür ederim saygılar

  • admin  Ocak 11, 2016

   Deport sadece çalışma izni veya konsolosluktan alınan vizeyle kalkar. Çalışma izni için bizi arayabilirsiniz.

  • Dany  Mart 22, 2017

   Merhaba, benim ailem (romanya vatandas)2012 burda geldi çıkışta 24saat vize den çıktı dediler ve ceza ödemesi gerekiyor.Istendiği miktar olmadı için ceza ödemeden çıktı ,5 yıl yasak ve para cezası koyuldu.5 yıl geçti da sonra ceza kalkarım? Tekrar giriş yapabilirler?Ben burda cezası ödeme şansım varmı? Nerden ödeniyor? Cezasi nekadar? Teşekkür ler

 187. reyhan  Aralık 9, 2015

  Meraba benim ismim Reyhan ban 4sene turkiyede oldum babamin rahatsizligi dolayi turkmenistan a donme zorunda kaldim simdide cikamiyorum aslinda bide afdan yararlanmisdin bana yardamci olurmusunuz tel numaram+99361342168 bide orda annem var onada ulasa bilirsiniz 05068039393

  • Dilaa  Haziran 13, 2016

   Selam bende turkmenistanliyim ama Türkiye’dekilerden Ağustos’ta gidecem ve davetiye ile 1.5 yil son gelebiliyormuşsun

 188. erkin  Ekim 13, 2015

  Ben yabanci erkin rozyev turkiyede 3sene calisdim sonra aile sorumlarim cikti gittdim kendim teslim oldm yabanci subeye simdi gelmem icn sizden yardam istiyyorrum lutfan bana yardam edin 99363656978 erkin

  • admin  Kasım 3, 2015

   Hangi ülke vatandaşısınız, pasaportunuzun resimli yüzünü +90 555 886 0200 numaralı telefondan mesai saatleri içerisine whatsapp’dan gönderebilirseniz yardımcı olmaya çalışalım

  • Maksat  Temmuz 2, 2016

   Merhabalar ben 2007-2013 yıllarında Turkiyede izinsiz olarak yaklaşik 7 sene kaldığım için , kendi ülkeme çikarken İstanbul Atatürk Hawaalanında deport oldum ve orada bizim gibiler için aff çıktığını duydum…acaba bu duğru mudur , tekrar geri dönebilir miyim …