MARKA TESCİL

Marka bir firmanın neredeyse tüm varlığını temsil eder. Dolayısıyla ileriye yönelik her türlü riske karşı koruma altına almak gerekir. Marka tescil ile firmanıza ait markayı 10 yıllığına koruma altına alabilirsiniz. Üstelik 10 yıllık koruma sadece toplam 795 TL + KDV

0541 656 2737 – 0242 237 0407

10 YILLIK KORUMA

Marka tescili yapıldıktan sonra markanız 10 yıl boyunca sizin firmanıza ait olmak ile birlikte başka bir firma veya şahsın kullanımına karşı koruma altındadır. Siz korumaktan vazgeçmediğiniz sürece teminat altındadır.

TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ ONAYLI

Marka tescilinin onayı TPE yani Türk Patent Enstitüsü tarafından verilir. Dolayısıyla markanız 10 yıl boyunca devlet güvencesi altında kalacaktır. Başka firma ve şahısların kullanımı durumunda yasal yollara başvurarak engelleme hakkı size ait olacaktır.

ARALIKSIZ YENİLEME İMKANI

10 yıl sonrasında yeniden uzatarak markanızı koruma altında tutmaya devam edebilirsiniz. Bir defa marka tescili yaptırdıktan sonra siz yenileme yaptıkça kullanımı sizde kalacaktır.

Marka Tescili Nedir?

Markanın gerçek sahibini, onu ilk düşünen, hayata geçiren kullanıma sunan kişinin haklarını koruyan sistemdir. Bu sistem bir başka şahıs ya da firmanın aynı ismi ve markayı gerek aynı sektörde gerekirse marka sahibinin belirlediği sektörlerde kullanımını engeller. Aksi durumlarda ise Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen resmi belge ile sağlanmış Marka Tescili ile tüm hukuki yollar sahibinin lehinedir. Marka Tescil Belgesi kullanım hakları ile ilgili olarak resmi kanıt yerine geçmektedir.