Vatandaşlığa Uygun Daire Şartları

400 bin dolar değerindeki gayrimenkul ile vatandaşlık alımı süreci halen devam etmektedir. Bu arada bir çok detay kafa karışıklığına sebep olmakta. Bunlardan ilki gayrimenkulun değerinin değerinin ne kadar olması gerektiğidir.

Burada değerin esas olarak kabul edildiği nokta sizin ödediğiniz rakamdan ziyade tapu ofisi tarafından belirlenen ekspertiz firmasının yaptığı değerleme sonucudur. Ekspertiz raporununda belirlenen değer 400 bin dolar ve üzeri olmalıdır. Yani ekspertiz değeri 400 bin doların altında olan bir eve siz 400 bin dolar ve üzeri bedel ödeyerek vatandaşlık alamazsınız. Çünkü tapu dairesi sizin başvurunuz için gerekli olan uygunluk belgesini size vermeyecektir.

Diğer taraftan sizin ödediğiniz rakam 400 bin doların üzerindeyse ve ekpertiz raporu da gayrimenkulun değerini 400 bin dolar üzeri gösteriyorsa sorun olmayacaktır.

Bir örnekle açıklamak gerekirse; diyelim ki ekspertiz raporunda gayrimenkulun değeri 500 bin dolar çıktı ama siz pazarlıklar sonuzu 400 bin dolara anlaştınız mülk sahibi ile. Sizin ödeyeceğiniz rakam ekspertiz değerinin altında olsa bile her iki rakam da 400 bin dolar üzeri olacağı için uygunluk belgesini alabilirsiniz.

yabancı çalışma izni

 

“Vatandaşlığa Uygun Daire Şartları” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba ben size bırsey danışmak istiyorum ben kedim haslen bulgarıstanıyım 2018 yılında turkıye gıtım ve 90 gun kalmam gerekiyormuş 98 gun kalmışım ve cıkarken 90 evru param vardı 120 ceza yatılar odeme yapamadım sımdı turkıye gitmek istiyorum esım oralı tokat bana bır abilik yapıp yardımcı olurmusunuz lutfen ne yapmam gerekiyor sadece deport koymustular lutfen bana donus yapın lutfen

    Cevapla
    • Deport kararının kaldırılabilmesi için başvurulabilecek seçeneklerden biri meşruhatlı (istizanlı) vize alınmasıdır. Hakkında Türkiye’ye giriş yasağı konmuş yabancı, evlilik sebebiyle vize, çalışma vizesi, eğitim vizesi, tedavi amaçlı vize gibi meşruhatlı vizelerden birini alarak Türkiye’ye tekrar girebilir.

      Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.