Yabancı sağlık sigortası turistik, öğrenci veya gayrimenkul üzerinden oturma izni almak isteyen ya da Türk vatandaşı ile evli olan fakat eşinin sosyal güvencesi olmayan (sigortası olmayan) yabancı uyruklular için yabancıları koruma kanunu gereği Göç İdaresi tarafından zorunlu tutulmuştur. 18 yaş üstü ve 65 yaş altı ilgili türlerde başvuru yapan her yabancı dosyasına yabancı özel sağlık sigortasını koymalıdır.

yabancı sağlık sigortası 2019Yabancı sağlık sigortası içerik bakımından normal sağlık sigortalarından farklıdır. Kapsamı belirlenmiştir ve bazı özel şerhleri içermelidir. Bu yüzden yaptıracağınız her sigorta Göç İdaresi tarafından kabul edilmemektedir. Güvenmediğiniz acenteye işlem yaptırmayınızYabancı Sağlık Sigortasının Kapsamı Nasıl Olmalıdır?

Yabancı sağlık sigortası bazı minimum kapsama şartlarını yerine getiriyor olmalıdır. Aşağıdaki örnek tabloda minimum kapsama rakamları verilmiştir. Poliçenizin kapsamı bu tablodaki tutar ve oranlardan fazla olabilir ama az olamaz.

ÖRNEK TEMİNAT TABLOSUTEMİNAT LİMİTİKATILIM PAYI
TEMİNATKAPSAMIANLAŞMALIANLAŞMASIZANLAŞMALIANLAŞMASIZ
Yatarak TedaviYıllıkLimitsiz20.000 TLYok%20
Ayakta TedaviYıllık2.000 TL%40%40
Yardımcı Tıbbi MalzemeYıllık1.000 TL%40%40
Yatarak İlaç TedaviYıllık10.000 TLYokYok

Yabancı Sağlık Sigortası Özel Şartları

Yaptıracağınız yabancı özel sağlık sigortasında aşağıdaki ibare kesinlikle bulunmalıdır;

ISBU POLIÇE 10/05/2016 TARIH VE 16 SAYILI IKAMET IZNI TALEPLERINDE YAPTIRILACAK ÖZEL SAGLIK SIGORTALARINA ILISKIN GENELGEDE BELIRLENEN ASGARI TEMINAT YAPISINI KAPSAMAKTADIR.

Yatarak Tedavi

Anlaşmalı kurumlarda sınırsız, anlaşmalı olmayan tüm sağlık kuruluşlarında belirlenen limit ve oranlar dahilinde yatarak tedavi (küçük cerrahi müdahaleler, acil tıbbi yardım) masrafları teminat kapsamındadır.

Ayakta Tedavi

Doktor muayenesi, tahlil, röntgen, modern teşhis, fizik tedavi gibi ayakta tedavi masrafları, belirlenen limitlere göre sigorta kapsamındadır.

İlaç

Ayakta ve yatarak tedavide teminata dahil olan hastalıklarda ilaç harcamaları sigorta tarafından karşılanabilmektedir.

  • Doktorun koyduğu teşhis sonrası şikayet ve rahatsızlığın sigorta tarihinden önce ortaya çıkması durumunda tedavi ve ilaç masraflarını
  • Estetik operasyonlar
  • Göz rahatsızlıkları
  • Diş tedavileri
  • İlk yıl doğum masrafları

Yabancı Sağlık Sigortası Bizim İşimiz

Firmamız ihtiyacınız olan yabancı sağlık sigortasını en uygun fiyatlar ile ister 1 yıl isterseniz 2 yıl olarak tüm Türkiye için temin etmektedir. Tüm poliçeler geçerli şekil ve kapsama şartlarına uygun olup, tüm ülke genelindeki Göç İdarelerinde geçerlidir.

Bize Güvenebilirsiniz

Yüksek Müşteri Memnuniyet Oranı
Profesyonel Destek
Uygun ve Kredi Kartına Taksitli Ödeme Seçenekleri