Yabancı Sağlık Sigortası 2021

Yeni ikamet yasası ile birlikte oturum izni veya ikamet tezkeresi için başvuran yabancı uyrukluların özel sağlık sigortası yaptırmaları zorunlu hale getirildi. 11 Nisan 2014 yılında yürürlüğe giren yasa ile birlikte ikamet tezkeresine veya oturma iznine hangi süreyle başvurulduğuna bakılmaksızın 1 yıllık (talebe göre 2 yıllık) yabancı özel sağlık sigortası poliçesinin evraklarla birlikte sunulması gerekiyor.

Yabancı sağlık sigortası turistik, öğrenci veya gayrimenkul üzerinden oturma izni almak isteyen ya da Türk vatandaşı ile evli olan fakat eşinin sosyal güvencesi olmayan (sigortası olmayan) yabancı uyruklular için yabancıları koruma kanunu gereği Göç İdaresi tarafından zorunlu tutulmuştur.

18 yaş üstü ve 65 yaş altı ilgili türlerde başvuru yapan her yabancı dosyasına yabancı özel sağlık sigortasını koymalıdır.

T4 Özel Eğitim ve Yönetim Danışmanlık Ltd.Şti

Tel1: 0242 237 0407
Tel2: 0541 656 2737
E-mail: info@t4danismanlik.com

Yabancı sağlık sigortası içerik bakımından normal sağlık sigortalarından farklıdır. Kapsamı belirlenmiştir ve bazı özel şerhleri içermelidir. Bu yüzden yaptıracağınız her sigorta Göç İdaresi tarafından kabul edilmemektedir. Güvenmediğiniz acenteye işlem yaptırmayınız

Yabancı Sağlık Sigortasının Kapsamı Nasıl Olmalıdır?

Yabancı sağlık sigortası bazı minimum kapsama şartlarını yerine getiriyor olmalıdır. Aşağıdaki örnek tabloda minimum kapsama rakamları verilmiştir. Poliçenizin kapsamı bu tablodaki tutar ve oranlardan fazla olabilir ama az olamaz.

ÖRNEK TEMİNAT TABLOSU TEMİNAT LİMİTİ KATILIM PAYI
TEMİNAT KAPSAMI ANLAŞMALI ANLAŞMASIZ ANLAŞMALI ANLAŞMASIZ
Yatarak Tedavi Yıllık Limitsiz 20.000 TL Yok %20
Ayakta Tedavi Yıllık 2.000 TL %40 %40
Yardımcı Tıbbi Malzeme Yıllık 1.000 TL %40 %40
Yatarak İlaç Tedavi Yıllık 10.000 TL Yok Yok

Yabancı Sağlık Sigortası Özel Şartları

Yaptıracağınız yabancı özel sağlık sigortasında aşağıdaki ibare kesinlikle bulunmalıdır;

ISBU POLIÇE 10/05/2016 TARIH VE 16 SAYILI IKAMET IZNI TALEPLERINDE YAPTIRILACAK ÖZEL SAGLIK SIGORTALARINA ILISKIN GENELGEDE BELIRLENEN ASGARI TEMINAT YAPISINI KAPSAMAKTADIR.

NELERİ KAPSAR

Yatarak Tedavi

Anlaşmalı kurumlarda sınırsız, anlaşmalı olmayan tüm sağlık kuruluşlarında belirlenen limit ve oranlar dahilinde yatarak tedavi (küçük cerrahi müdahaleler, acil tıbbi yardım) masrafları teminat kapsamındadır.

Ayakta Tedavi

Doktor muayenesi, tahlil, röntgen, modern teşhis, fizik tedavi gibi ayakta tedavi masrafları, belirlenen limitlere göre sigorta kapsamındadır.

İlaç

Ayakta ve yatarak tedavide teminata dahil olan hastalıklarda ilaç harcamaları sigorta tarafından karşılanabilmektedir.

NELERİ KAPSAMAZ

  • Doktorun koyduğu teşhis sonrası şikayet ve rahatsızlığın sigorta tarihinden önce ortaya çıkması durumunda tedavi ve ilaç masraflarını
  • Estetik operasyonlar
  • Göz rahatsızlıkları
  • Diş tedavileri
  • İlk yıl doğum masrafları

Yabancı Sağlık Sigortası Bizim İşimiz

Firmamız ihtiyacınız olan yabancı sağlık sigortasını en uygun fiyatlar ile ister 1 yıl isterseniz 2 yıl olarak tüm Türkiye için temin etmektedir. Tüm poliçeler geçerli şekil ve kapsama şartlarına uygun olup, tüm ülke genelindeki Göç İdarelerinde geçerlidir.

T4 Özel Eğitim ve Yönetim Danışmanlık Ltd.Şti

Tel1: 0242 237 0407
Tel2: 0541 656 2737
E-mail: info@t4danismanlik.com

T4 Danışmanlık olarak oturum izni ve ikamet tezkeresi için danışmanlık hizmeti talep eden müşterilerimize genel sağlık sigortası için en uygun fiyatlı olanı oturum izni başvuru dosyalarına ekliyor veya elden teslim ediyoruz. Firmamızın uzmanlık alanı yabancı oturum ve çalışma izinleri olup sizlerin nasıl bir poliçeye hangi sigortaya ihtiyacınız olduğunu çok iyi biliyoruz.

Antalya ve İstanbul poliçeleri acenteden teslim alınabilir, bu iki ilin dışına ise poliçeler kargo ile 24 saat içerisinde yetkili acente tarafından size ulaştırılmaktadır.

İstanbul’da oturan fakat poliçelerini kargo ile teslim almak istemeyen müşterilerimiz Aksaray ve Kadıköy acentelerinden ödemelerini de orada yaparak elden teslim alabilirler.

Yabancı sağlık sigortası, ikamet tezkeresi ve oturma izni için ise firmamız T4 Danışmanlık Ltd Şti sizlere en uygun hizmeti vermektedir.

Sağlık Sigortası İptal Edilebilir mi?

Yabancı sağlık sigortası maalesef en çok usulsüzlüğün yapıldığı konuların başında geliyor. Fakat Göç İdaresinin sistemini sigorta firmaları ile entegre etmesi sonucu artık başvuru sırasında poliçeler sistem tarafından online kontrol edilmekte ve geçersi poliçe ile başvuru yapılamamaktadır.

İptal için ise özel şartlar gereklidir. Acentelerin yabancıların bilgisi dışında poliçe iptali yapamamaları için aşağıdaki durumların haricinde olmayan yabancıların özel sağlık sigortaları iptal edilemez;

  • Oturma izni başvurusu red edilen yabancılar Göç İdaresi tarafından kendilerine verilen tebligat ile birlikte sigortayı iptal ettirip ücret iadesi alabilirler