Yabancılara Kapalı Mahallelerde İkamet İzni

Türkiye genelinde bir çok ilde bazı ilçe ve mahalleler yabancı uyrukluların ikametine kapatıldı. Halihazırda bu mahalle ve ilçelerde bulunanlar ikametlerini uzatabilecekler fakat ilk kez ikamet izni başvurusu yapacak olanlar maalesef bu kapalı mahalle ve ilçelerde ikamet izin başvurusu yapamayacaklar.

Ayrıca mahalle ve ilçeler arası taşınmak isteyenler için ise geçiş mümkün olmayacak.

75 Bin Dolar Değerinde Ev Alanlar Kapalı Mahalle ve İlçelerde İkamet İzni Alabilir mi?

Türkiye’de ikamet izinleri Rusya ve Ukrayna uyruklular hariç sadece mülk sahibi olanlar için düzenlenmekte. Bu mülklerin değeri de büyük şehirlerde 75 Bin Usd’nin, diğer şehirlerde ise 50 Bin Usd’nin altında olmamalıdır.

Fakat kapalı mahalle ve ilçelerde bu mülkleri alabilmeniz mümkün iken ikamet izni verilmemektedir. Yani bu bedel ve üzerinde ev alsanız bile ikamet için kapalı olmayan mahalle ve ilçelerde adres göstermeniz gerekmektedir.

400 Bin Dolar Değerinde Ev Alanlar Kapalı Mahalle ve İlçelerde İkamet İzni Alabilir mi?

İstisnai vatandaşlık için ise mülk bedelinin en az 400 bin dolar olması gerekir. Fakat yine bu kapalı mahalle ve ilçelerde ikamet izni düzenlenmemektedir. Dolayısıyla vatandaşlık için yabancılara kapalı yerleşim yerlerinden ev alan yabancıların da farklı bir yerde adres göstermesi zorunludur.

Detaylı Bilgi İçin; 0541 656 2737

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.