Vatandaşlık

Türk Vatandaşlığı başvuru koşulları için yeni yapılan düzenlemeler ve yayınlanan kanunlar ile birlikte tüm güncel mevzuata uygun başvurularınız için size destek oluyoruz. Türk vatandaşı olmak için gerekli koşullar, başvuru süreci,başvurunun takibi ve sonuçlandırılması için bize ulaşabilirsiniz.

19 Eylül 2018 tarihinde Türk Vatandaşlığı kanununda yapılan değişiklik ile Türk vatandaşlığına başvuru koşullarında güncelleme yapılmıştır. Yeni uygulama ile birlikte 250bin dolar değerinde gayrimenkul sahibi olanlar, mülklerini 3yıl boyunca satmamak kaydı ile vatandaşlığa geçiş yapabilirler

Türk Vatandaşlığı’nı Kazanmanın Yolları

Türk Vatandaşlığı ya doğum ile birlikte kazanılır ya da sonradan başvuru ile elde edilir. Doğum ile vatandaşlıkta soy bağı ve doğum yeri esastır, doğum ile birlikte yürürlüğe girer. Sonradan ise bir çok alt başlık altında değerlendirilir.

Sonradan Türk Vatandaşlığının Kazanılması

Genel Hükümlere Göre Vatandaşlık

 1. Başvuru tarihinden geriye doğru Türkiye’de kesintisiz beş yıl ikamet etmiş olanlar (turistik hariç), örneğin çalışma izni veya tapu ile
 2. 3 yıldır TC vatandaşı ile evli olanlar
 3. Türk vatandaşı anne, baba, kardeş veya çocuk sahibi olanlar ek kriterleri de sağladığı taktirde başvurabilirler

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık

 1. En az 250.000 USD değerinde gayrimenkul satın alanlar
 2. En az 500.000 USD değerinde mevduatı Türk bankalarında 3 yıl boyunca tutanlar
 3. En az 500.000 USD değerinde sabit sermaye yatırımı yapanlar
 4. En az 50 kişilik istihdam oluşturanlar bu haktan faydalanabilirler

İstisani Olarak Vatandaşlık

 1. Türkiye’ye bilimsel, teknolojik, ekonomik, sosyal, sportif, kültürel, sanatsal alanlarda hizmeti geçen ya da geçeceği düşünülen ve ilgili bakanlıklarca haklarında gerekçeli teklifte bulunulan kişiler.
 2. 4/4/2013 tarihli ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun 31 inci maddesinin birinci fıkrasının (j) bendi uyarınca ikamet izni alanlar
 3. Turkuaz Kart sahibi yabancılar ve bunların yabancı eşi, kendisinin ve eşinin ergin olmayan veya bağımlı yabancı çocuğu bu haktan faydalanabilir.

250.000 USD Değerinde Gayrimenkul İle Türk Vatandaşlığı

Firmamız sizlere gayrimenkul temininden, ekspertiz hizmetine, tapu takip ve tüm vekaletname, yeminli tercüman hizmetlerine, vatandaşlık başvurusu için dosya hazırlanması, takibi ve sonlandırılmasına kadar her aşamada destek vermektedir.

Türk Vatandaşlığı Başvuru Koşulları

Türk vatandaşlığı başvuru koşulları güncellendi. Yabancıların Türk vatandaşlığına geçişlerini düzenleyen kanun 19 Eylül 2018 tarihi itibariyle güncellenerek gerekli yatırım miktarları düşürüldü.

Ofislerimiz

Antalya Ofis

 • Adres: Bayındır Mah. 322.Sok. No 30/2 Muratpaşa Antalya
 • Tel: 0242 237 0407
 • E-mail: [email protected]

İstanbul Ofis

 • Adres: Cumhuriyet Cad. No 157/2 Harbiye Şişli İstanbul
 • Tel: 0212 970 2574
 • E-mail: [email protected]

BİZE ULAŞIN