Yabancı Çalışma İzni

Yabancı çalışma izni başvurusu ve onayı olmadan yabancı uyruklu bir şahsın ülkemizde yasal olarak çalışması mümkün değildir. Çalışma izni için Çalışma Bakanlığı’na gerekli evraklar ile başvurmak gerekir.

Çalışma izni için gerekli belgeler ise alınma amacına göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden yabancı danışmanlık firması ile anlaşmak sizin faydanıza olacaktır

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki yabancı personel çalışma iznine başvuru 2 farklı yolla yapılabilir. Bunlar yurtdışı ve yurtiçi başvurulardır.

yabancı çalışma izni

Her ikisinde de gerekli evraklar aynı olmak üzere sadece başvuru sırasında izlenecek yol birbirlerinden farklıdır. Para ve zaman kaybı yaşamamak için çalışma izinleri başvurusu sırasında danışmanlık hizmeti almak sizin faydanıza olacaktır.

Yabancı Çalışma İzni İçin Gerekli Belgeler

Yabancıların çalışma izinleri için gerekli belgeler özel sektör ve ev hizmetleri için aynı değildir. Her ikisi içinde gerekli olan evrakların listesine aşağıda ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Çalışma İzni

İşveren Tarafından Temin Edilecek Belgeler

 • Faaliyet Belgesi
 • Turistik Tesisler İçin Turizm İşletme Belgesi
 • Şirketin En Son Sermaye ve Ortaklık Durumunu Gösteren Ticaret Sicil Gazetesi
 • Son Yıla Ait Olan Vergi Dairesi veya Yeminli Mali Müşavir Tarafından Onaylanan Finansallar
 • E-imza üzerinden yetkilendirme

Çalışan Tarafından Temin Edilecek Belgeler

 • Yurtiçi başvurusu ise en az 6 aylık ikamet izni
 • Yurtdışı başvurusu ise konsolosluk referans numarası
 • Pasaport kopyası
 • Diploma veya geçici mezuniyet belgesi kopyası
 • 1 Vesikalık fotoğraf

Ev Hizmetleri – Yabancı Dadı, Çocuk Bakıcısı, Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı

İşveren Tarafından Temin Edilecek Belgeler

 • E-imza
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Yaşlı veya hasta için alınıyorsa doktor raporu

Çalışan Tarafından Temin Edilecek Belgeler

 • Yurtiçi başvurusu ise en az 6 aylık ikamet izni
 • Yurtdışı başvurusu ise konsolosluk referans numarası
 • Pasaport kopyası
 • 1 Vesikalık fotoğraf

 Yabancı Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Yabancı çalışma izni www.turkiye.gov.tr üzerinden Yabancı Çalışma İzinleri Otomasyon Sistemi‘ne giriş yapılarak gerçekleştirilir. Başvuru yabancının kendisi tarafından değil işveren veya yasal temsilcisi tarafından yapılmalıdır.

Yabancı çalışma izin başvurusu iki farklı şekilde yapılır;

1-Yurtdışı Başvuru

Yabancı uyruklu kendi ülkesindeki veya yasal kalma izni bulunduğu ülkedeki Türk Konsolosluğu’na Türkiye’de çalışacağı şirketten verilen davetiye ve iş sözleşmesi ile birlikte ilk başvuruyu yapar ve kendisine e-calisma izni sistemi üzerinden yapılacak çalışma izni başvurusunda kullanılmak üzere referans numarası verilir.

çalışma izni danışmanlıkİkamet İzni

Bu referans numarasını kullanan işveren veya temsilci 10 iş günü içerisinde yabancı çalışma izni başvurusunu tamamlayarak e-imzalı olarak Uluslararası İş Gücü Genel Müdürlüğü ’ne online olarak dosyayı gönderir.

2-Yurtiçi Başvuru

Türkiye’de alınmış en az 6 aylık (süresi bitmeden herhangi bir zaman başvuru yapılabilir) ikamet izni almış olan yabancılar yurt dışına çıkmadan başvuru yapabilir.

Yine e-çalışma izni sistemi üzerinden işveren veya yasal temsilcisi tarafından yapılacak başvuru sonrası başvuru formu Çalışma Bakanlığı’na 6 iş günü içerisinde e-imzalı şekilde online olarak ulaştırılır.

Başvuru sırasında hiçbir evrak talep edilmediği sürece bakanlığa gönderilmeyecektir. Tüm evraklar taranarak e-imzalı şekilde sisteme online yüklenecektir.

ANTALYA OFİS İSTANBUL OFİS
Bayındır Mah. 322.Sok No 30/2 Muratpaşa Antalya
TEL: 0242 237 0407
Cumhuriyet Cad No 157 Harbiye Şişli İstanbul
TEL: 0212 970 2574

Antalya ve İstanbul ofislerimizde yabancı çalışma izni için firmamız T4 Danışmanlık’tan hizmet alabilirsiniz.
T4 Özel Eğitim ve Yönetim Danışmanlık Ltd.Şti / E-mail: info@t4danismanlik.com

Çalışma İzin Türleri

3 farklı türde çalışma izni vardır;

Süreli Çalışma İzni

Bakanlık tarafından uygun görüldüğü durumlarda ilk başvuruda en fazla 1 yıl süreyle alınabilir.

Bağımsız Çalışma İzni

Uzatmalarda aynı iş yerinde olmak kaydıyla +2 yıl, aynı iş yerinde 3 yılı tamamlayanlar ise aynı meslekte olmak kaydıyla +3 yıl başvuru yapılabilir.

Süresiz Çalışma İzni

Yabancıları koruma kanunu çerçevesinde verilmiş olan uzun süreli ikamet sahipleri, Türkiye’de en az 8 yıldır yasal olarak ikamet izni ile bulunanlar veya en az 8 yıldır yasal çalışma izni almış olanlar süresiz çalışma iznine başvurabilir.

Ülkeye belli bir katkı sağlayacak şekilde yatırım yapacak olan ve Türkiye’de en az 5 yıldır aralıksız ikamet edenler bağımsız çalışma iznine başvurabilir.


Çalışma İzni Alacak Firmanın Asgari Şartları Nelerdir?

 • Yabancı uyruklu çalıştıracak firmanın ödenmiş sermayesinin (kuruluş sermayesi ile
 • karıştırılmamalıdır) en 100.000 TL olması gerekir.
 • Firmada çalışacak her bir yabancı için ayrı ayrı 5 Türk sigortalı çalışan olmalıdır. 1 yabancı için 5, 2 yabancı için 10 Türk ve katları şeklinde.
 • İzin isteyen yabancı firma sahibi ise şirket içerisindeki sermayesinin maddi değeri en az 40.000 TL olmalı, payı ise en az yüzde 20 ve üzeri olmalıdır.

Bu kriterler uygulanmayacak olan ve herhangi bir firmada başvuru yapabilecek olan yabancılar ise aşağıdaki gibidir;

 • Annesi, babası veya çocuğu Türk vatandaşı olan yabancılar
 • TC vatandaşı ile en az 3 yıldır evli olan yabancılar
 • KKTC vatandaşları
 • İnsani ikamet iznine sahip olan yabancılar
 • Ahıska Türkleri

Çalışma İzin Harçları

01/01/2020 tarihi itibariyle 4992 sayılı harçlar kanunu gereği ödenmesi gereken harç miktarları aşağıdaki gibidir;

 • Çalışma İzin Harcı: 1.017,80 TL
 • Çalışma İzin Kart Bedeli: 125 TL

Yabancı Çalışma İzni İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Yabancı Çalışma İzninin Maliyeti Nedir?

Yabancı çalışma izinleri başvurusu yurt içi ve yurt dışı olmak üzere ikiye ayrılır. Yurt içi başvurular için ilk başvuruda maliyetler aşağıdaki gibidir;

 • Çalışma İzin Harcı: 1.017,80 TL
 • Çalışma İzin Kart Bedeli: 125 TL
 • Danışmanlık Hizmet Bedeli: sorunuz

Yurt dışı başvurularda ise ücretler konsolosluklar tarafından alınmakta olup ülkesine göre değişmektedir ve her yıl yenilenir.

Çalışma İznine İkamet Süresi Bitmeden Ne Kadar Önce Başvurmalıyım?

Türkiye'de çalışma izni almak

Yasa gereği çalışma iznine başvurmanız için en az 6 aylık ikamet izni alınmış olması gereklidir, fakat bu başvuru yaptığınız zaman ileriye dönük 6 aylık ikamet izni olması gereklidir anlamına gelmemektedir.

Önemli olan alınmış olan ikamet izninin süresi olup ne kadar kaldığının bir önemi yoktur. Başvurunun ikamet süresi bitmeden yapılması yeterlidir.

Kısaca özetlersek elinizde toplam süresi en az 180 gün olan ikamet izni var ise iznin son günü bile başvuru yapabilirsiniz, ama size verilen izin 179 gün ve daha az ise başvuru yapma hakkınız yoktur.

Kimler Yabancı Çalışma İzni Alabilir?

Türkiye’de 6 ay ve üzeri ikamet izni alan veya yurt dışından Türkiye’de çalışmak niyetinde olan ama her iki durumda da çalışacağı iş yeri belli olan veya bağımsız çalışma izin koşullarını sağlayan her yabancı başvuru yapabilir ve izin alabilir.

Fakat şunu unutmamak gerekir ki daha önceden işlenmiş olan fuhuş, kaçak giriş, hırsızlık, sahte evlilik vb adli suçlar izin başvurularının olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.

Onaylanan Çalışma İzninin Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Çalışma izniniz onaylandıktan sonra (harç bildiriminden sonra değil, harç yatırıldıktan sonra gelen onayın ardından) çalışma kartı 2-3 gün içerisinde basılarak işveren adresine PTT ile gönderilir. Yeni geçilen sistem ile birlikte maalesef kargo takibi yapmak şu an mümkün değildir.

Çalışma İzni Sonrası Adres Kayıt Zorunluluğu Var mı?

Yurtdışı başvuru sonrası onaylanan çalışma izni sonrası ülkeye giriş yapan yabancının ülkeye giriş tarihinden itibaren en geç 20 gün içerisinde pasaport ve çalışma izni ile birlikte nüfus müdürlüğüne giderek kalacağı adrese kayıt yaptırması gerekmektedir.

Yatılı personel ise ev sahibi ile, lojmanda kalacak ise firma yetkilisi ile, kiracı ise kira sözleşmesi ve mevcutsa adına yapılmış olan elektrik, su vb abonelik sözleşmeleri ile birlikte gidilmesinde fayda vardır.

Yurtiçi başvurularda ise yabancı uyruklunun daha önceden çalışma izni veya ikamet izni var ise ve Nüfus Müdürlüğünde kaydını yaptırmış olduğu adresinde değişiklik yok ise herhangi bir bildirim yapmasına gerek yoktur.

Yabancı Çalışma İznim Var İkamet İzni Almak Zorunda mıyım?

6458 sayılı yabancıları koruma kanunu gereği çalışma izinleri ikamet izni yerine de sayıldığı için çalışma izni olanlar ikamet izni almak zorunda değildir.

Yabancı Çalışma İzni İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Yabancı çalışma izni için gerekli belgeler firma faaliyet konusuna ve yabancının üstleneceği göreve göre değişiklik gösterir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de Şirket Kuran Her Yabancı Çalışma İzni Almak Zorunda mıdır?

Türkiye’de işyeri açan veya bir şirkete ortak olan yabancı uyrukluların çalışma izinleri konusu genelde hatalı yorumlanır. Genelde yaygın olan intiba eğer yabancı Türkiye‘de çalışmayacak veya ikamet etmeyecek ise çalışma izni almasına gerek olmadığıdır.

Oysa ki işin aslı o kadar basit değildir. Türkiye’de işyeri açan veya bir şirkete ortak olan yabancı uyrukluların çalışma izni alma zorunluluğu vardır.

Örneğin bir limited şirkette yabancı ortak veya şirket sahibi müdür görevinde ise Türkiye’de ikamet etmese bile çalışma izni almak zorundadır. Aksi durumda 2000 TL idari para cezası ile birlikte iş yeri kapatma cezası verilmektedir.

Aynı şekilde Anonim Şirket ortağı yabancı uyruklular da yönetimde yer almaları durumunda çalışma izni almak zorundalar. Diğer tür şirketlerde ise eğer ortak Türkiye’de ikamet ediyorsa koşulsuz çalışma izni şartı aranıyor.

Ayrıca yabancı çalışma izni alınabilmesi için şirketin 4817 sayılı kanunda belirtilen şartları yerine getirebiliyor olması gerekiyor.

Dolayısıyla eğer yabancı ortaklı bir şirket kurulacak ise veya şirket sadece yabacı uyruklu tarafından kurulacak ise başlangıç aşamasından itibaren danışmanlık hizmeti alınması gerekmektedir. Aksi durumda daha önce belirttiğimiz gibi para cezası ile birlikte şirket kapatma cezası da uygulanmaktadır.

“Yabancı Çalışma İzni” üzerine 65 yorum

 1. Çalışma izni harç ödemeleri artık banka şubelerinden yapılamıyor.
  Ziraat banka çalışanları 2 aydır ödemeleri şubeden almadığını, online yatırılması gerektiğini söylüyor. Vakıf bankada ödeme işlemi sırasında sistem hata veriyor, ödemeye izin vermiyor.
  ATM’lerde ilgili hesaplar çıkmıyor. Vergi dairesinden de online yapılamıyor.
  Sanırım vergi dairesine gidilerek ödenecek …

  Cevapla
 2. The renewal of my work permit has been aproved and paid since last week. How long will it approximately take the work permit to arrive? I have a flight to catch on the 22nd of January and I am so afraid that it won’t be deliver before that time knowing that my current work permit has expired like a month ago…

  Cevapla
  • I guess you will receive your your card until that time. Or you can use your old card with printed approval mail. Your foreigner ID number will remain the same so they can see it is renewed on the systemç

   Cevapla
 3. Hayırlı kandiller. ben tercüman olarak bir şirkette çalışmaya başlayacağım Fakat o şirkette 2 ortaktan başka kimse çalışmìyor, Peki benim için çalışma iznine başvurabilirler mi? Şartlar aynı mı?

  Cevapla
 4. Merhaba adım ramazan inşaat sektöründe tam 20 yıldır çalıyorum mesle olarak kalıpbeton ve duvar silim yaparım ve büyük elyetim birde oparatörlük begesi var saygılar nu5366275198

  Cevapla
 5. Merhabalar! Ben turkmenistan vatandaşıyım. Turkiyede doktor olarak özel hastanede çalışıyorum. Çocuklarım için Turkmenistan vatandaşı olan çocuk bakıcısı almak istiyorum ve çalışma izni yaptırmak istiyorum. Böyle bir hakkım varmı dır acaba? Teşekkürler

  Cevapla
 6. Merhaba
  Ben antalyada yasiyorum
  Online sekeldi bir serkette calismak istiyorum
  Ama bu sirket istanbulda
  Ikamet izni var ve tam ivraklar var
  Sadece uturma adressi antalyada ve ikamet “kisa donem” antalya goc idaresinden aldim
  Simdi bu siklde konum icin sorun var mi?
  Calisma izni nasil alabilirim?
  Tesekkur ederim

  Cevapla
 7. Merhaba.ben Azerbaycan vatandaşıyım.Türkiye de ikamet gösteriyorum.ogulumla beraber giriş yapmışım.ben şimdi çalışma izni başvurusu yapmışım.Çocuğumun oturum izni ocakda bitiyor.onu nasıl uzata bilirim?önceden teşekkür ederim

  Cevapla
 8. Merhaba benim çalişma izni kartim geldi. İlk defa aldım. Teşvikten yararlanirsam aylık ne kadar ödeme ucretı çikar. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar

  Cevapla
 9. kolay gelsin
  çalışmaya izin için
  benim talebim fabrika yapmış 3 ay oldu hala yeni bir şey gelmedi başvuru numarası takip atıyorum ama daha bir şey olmadı

  Cevapla
 10. Merhaba calisma iznim 14 nisan patronum basvur yapti ama hala donuş yok değerlendirme gozukuyor. 3 ay oldu normal mi bu sure.yada siz kontrol yapabiliyormusunuz.

  Cevapla
 11. Sayin admin sorumu yanitladiginiz icin tesekkurler. Bu konuda isinizin ehli ve bilgilisiniz. Acaba kendi nam ve hesabina bagimsiz isyeri acmak icin (kucuk bir butik) oncelikle isyerini devralip vergi levhasi vs islemleri bitirip mi calisma izni basvurusu yapacagiz? Ilk basvuru icin 1 yillik mi talep edelim? Basvurular otomasyon sistemi uzerinden csgb e-devlet uzerinden oluyor herhalde. ? Cok tesekkur ederim

  Cevapla
  • Kendi nam ve hesabına çalışanlar sizin için uygun olmayacaktır. Normal şahıs işletmesi kurup yeni bir işyeri diyerek kayıt yaptırabilir ya da bizim gibi firmalardan danışmanlık alabilirsiniz. Önce resmi devir ya da kuruluş işlemleri bitecek ondan sonra izin başvurusu yapılacaktır. E-devlet ile başvurulular kaldırılalı 2 yıl oldu, artık e-imza alarak yapılmalıdır.

   Cevapla
 12. Az onceki sorumda belirtmedim ama Türk ile evli. 10 senedir evli ve beraber yasiyorlar. Sigortasi yok diye vatandislaga veya aile ikamet iznine basvurmamislar

  Cevapla
 13. Merhaba. Arkadasim ukrayna vatandasi. 10 yildir evli ve turkiyede yasiyorlar ama vatandaslik yada calisma izni basvurusu yapmamis hic. Simdi kucuk bir butik alacak, calisma izni alabilir mi? Ikamet izinleri onceleri turizm sonralari ise tapudan dolayi oldu şu an 2 yil ikamet izni var tapudan dolayi. Odenmis sermaye ve 5 turk calistirma gibi kosullari yerine getiremez. Basit 40 metrekare bir kiyafet satan kucuk bir dukkan almak istiyor bu sebepten calisma izni verirler mi?

  Cevapla
  • TC vatandaşı ile evlilikte 3 yılı tamamlayanlar çalışma izni alırken sermaye ve 5 Türk çalıştırma koşullarından muaf olurlar. O yüzden izin alabilir

   Cevapla
 14. bir firmada 3 yıldır süre kesilden çalışmaya devam ediyorum..
  şimdi ayrılmak karar aldım ama hala çalışıyorum .. şahsi şirket adıma kurmak istiyorum … amacım çalışma iznim kesilmemesi ve 5 yill tamamlamak . bunu hepsi Vatandaşılik başvuru edebilmek için yapiyorum .
  şimdi bu plan hatasız sağlamk için ne gerekicek ve kadamler sırayla nasıl olur.. ve neden başlman gerekiyor ??
  cezayire vatandaşım

  Cevapla
  • Kendi işyeriniz üzerinden çalışma izni almak için en az 100 bin TL ödenmiş sermaye ile şirket kurmanız ve tam zamanlı 5 Türk vatandaşı çalıştırmanız gerekir. Aksi durumda başvurunuz red olur ve çalışma izniniz kesintiye uğrar

   Cevapla
 15. MERHABA SEVGILIM TURMENISTANA DEPORT OLDU 2010 GELDI VE 8 YİL 2018 KACAK KALDI CEZA PARASI VE DEPOTUNU NASIL KALDIRIRIZ YARDIMCI OLURMUSUNUZ SEVİNİRİM FİYAT ALABİLİRMİYİM 0544 860 7554

  Cevapla
 16. Merhaba men türkmenistan vatandaşıyım.7 yıl türkiyede kaçak oturdum.türk le imam nikahlı ve bi kız çocuğumuz var.kızıma kimlik almak üçin ve nika işlemleri üçin gerekli evraklari yapmaya geldim türkmenistanda geldim şimdide .5 yıl deport koydular 1 yıldır gelemiyorum .ayleme kavuşmak istiyorum.ne yapmam gerek lütfen yardımcı olurmusunuz .teşekürler.

  Cevapla
  • Eğer Türkiye tarafından giriş cezası aldıysanız çıkışta ceza ödemediğiniz içindir o da çalışma izni ile kalkabilir ama Türkmenistan’dan çıkamıyorsanız ona bir şey diyemeyiz

   Cevapla
 17. 2 sene önce deport olan bakıcımı ev hizmetlisi olarak getirtebilir miyim? ev hizmeti çalışma izni için nereye ve nasıl başvurabilirim? benim yapmam gereken ve yurt dışında bakıcımın yapması gereken nelerdir? lütfen yardımcı olursanız minnettar kalırım…

  Cevapla
  • Öncelikle karşılıklı sözleşme hazırlamalısınız, konsolosluklar arası uygulamada farklılık olduğu için yabancı ülkesindeki Türk konsolosluğunu arayarak ön bilgi alması daha iyi olur sizin için.

   Buradan yapılacak başvurular için videoyu izleyebilirsini; https://www.youtube.com/watch?v=XKnWYcCR4f0

   Cevapla
 18. 6 aylik ikamat iznim var. okuldan bana çalişma izni için başvuru yatpım ama 15 gundur jevap gelmedı. neden jevap gelmıyor?

  Cevapla
 19. Çalışma izni süresi bitmiş yenilemek için başvurdum ama 45gün’dur hala cevap gelmemiş ,sistemde “değerlendirme” görünüyor, neden bu kadar uzun surdu?

  Cevapla
 20. Yabancı uyruklu ögrenci ( hiç bir kurumdan ve ya devlet tarafından burs almayan öğrenci ) çalışma izmi alabiliyor mu ?

  Cevapla
 21. Yabancının ,Şahıs firması kurup bir dükkanda tek başına ticaret yapması (esnaf) için çalışma izni alınmalı mıdır? Süreli ve bağımlı mı olmalıdır tip olarak?

  Cevapla
  • Yabancıların her koşulda çalışmak için izin almaları zorunludur. İşyeri sahibi için süreli ve bağımlı olmalıdır

   Cevapla
 22. Merhaba süresiz ikamet izni sahibi olup Uygur Türkü olanlar Ahıska Türkleri gibi çalışma izni alabilir mi ?

  Cevapla
 23. Sayin admin
  Benim arkadaş Türkiye yasadışı giriş yapmıştı geri memlekete gönüllü dönüş yaptı herhangi bir giriş yasağı konur mu? Teşekkürler

  Cevapla
 24. 2008 yilindan beri turkiyede kesintsiz ikamet ediyorum, sure icersinde yaklasik 5 sene calisma izin ile calistim ve simdi ise kocamin calisma izine bagli ikamet izinle kaliyorum. burada sahsi firma acmak icin ikamet izini yetiyor mu? yoksa ayirca calisma izini gerekiyor mu? gerekiyorsa ne turlu izini alinmaliyim ?

  Cevapla
 25. Merhaba eşim Bulgaristan vatandaşı. İkametgah izni var. Bulgaristan dan alınmış apostilli türk soylu belgesi de bulunuyor. Türk soylulara verilen çalışma iznini alabilmemiz için neler yapmamız gerek.

  Cevapla
 26. ben turkmenıstan vatandaşıyım.türkıye geldıgım zaman ıkamet randevu aldym. Şimdi çalişma izni almak isleyorum. Ne yapmagym lazym?

  Cevapla
 27. merhaba ben azerbaycan vatandasi , mart ayinda turkiyeye giris yaptim , amma maddi durumdan dolayi oturma izini alamadim , benim su an ccikis yapmam sart mi? ve ya baska ulkeye gidersem ne zaman geri gele bilirim ?

  Cevapla
 28. Selam azerbaycan vetendaşiyim agustos 2017 de 25i giris yapdim turkiyeye eylul 28 de cikiş yapdim yaparken cezami odemedim 5 sene deport verderdiler geri getmek icin ne yapa bilirim lutfen yardim edin geri donmem lazim

  Cevapla
 29. Ben özbekistan vatandaşıyim. 2015 .02 temuz de türkiye giriş yaptim . 2017yil 15 haziranda özbekistana ceza paramni ödeyerek çıkış yaptim. Şimdi türkiye biletim 2017yil 11 ağustosta. Sorunsuz girebilirmiyim

  Cevapla
 30. merhaba ben Azeriyim turkiyeli vatandasla nisanlandim,orada 40 gun kaldim .Azerbeycana bekariq kagirlarcin donurdum beni 150 tl ceza etdiler yanimda 120 tl vardi .soyledim onu verim kalanida azeri parasini verim dediler donusde odersin .simdi uc hafta gecti geri donmeliyem beni donusde cezani odesem TURKIYEYE izin verirlermi gecim?orada benim nigahim olmalidi gelen ay

  Cevapla
 31. Merhaba abim Özbekistan vatandaşı 2sene önce benim yanıma tatila geldi 2ay kaldı havaalanından çıktığında 5sene DEPORT koymuşlar nekadar cezası var nasıl kaldırabiliriz deportini bidaha girabilmasi için teşekkürler

  Cevapla
 32. selamun alekum kocam. Ben kirgistan vatandasiyim turkiyede 20aydir kacak durumdeyim.
  Kendi olkemden baska hangi olkeye cikis giris yapabilirim vizeli ve vizesiz bu 1-soru
  pasaportumu bitis tarihi bu sene agostusda bitiyor yani 2 ay sonra ceza parasini odeyip v84- sartli girisle girsem giritirlermi bu 2-soru
  malum bir sebebeblere gore memlekete gidamiyorum oyuzden bizim konsolosa gittim pasaportimi deyistirmem icin orda kacak durumda yapamiyacagimi soylediler sorum suki v84 ile giris yapsam bu 2ay icinda ikamet alabilirmiyim yani ranndevoyu erken alabilirmiyim cevabiniz icin aldindan tesekkur.

  Cevapla
 33. Iyi aksamlar. Benim ogluma herhangi bir nedeni belirtmeden Turkiye’ye giris yasagi koydular.(5sene deport) kendisi burda iki aydan fazla , yani 90 gunden fazla kalmadigi icin cikista herhangi ceza odenecegi ilgili birsey soylenmedi. Simdi Ulkeye giremedigi icin ve odeportunun kaldirmasi icin Ne yapabiliriz?

  Cevapla
 34. Merabalar Ben Azebaycan vatandasim Turkiyeden cikdiqimda ceza parasini edemediqim icin deport olmusum calisma izni yaptirsam qele bilirmiyim turkiyeye ve nasil yaptirmak olar calisma izni ? Ben Moskovada yasiyorum Amma Azerbaycan pasaportu Ben de yardimci olurmusuz lutfen

  Cevapla
 35. Arkadaşım Özbek vatandaşı,Türkiye’de 1 yıl kaldı 1yıl içinde Gürcistan’a giriş ve Türkiye’ye dönüş yaptı fakat randevusuna gitmedidaha sonra Özbekistan’a gittigiderken cezasını ödedi 5 ay memleketinde kaldı Türkiye’ye tekrar dönüş yapınca havalanında Gürcistan’a gidip türkiyeye geldiğinde randevusuna gitmediği için 2 yıl deport vuruldu napması gerekiyor tekrar Türkiye’ye girmesi için…

  Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.