Sanal Ofis Üzerinden Yabancı Şirket Kuruluşu

Sanal ofis üzerinde yabancı ortaklı şirket kurmak ve yabancı çalışma izni almak mümkün mü?

Sanal ofis hizmeti tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de giderek yaygınlaşmakta. Özellikle home office veya freelance çalışanlar için yasal vergi mükellefi olabilmek adına oldukça faydalı bir uygulama. Hem işinizi her zamanki konforunuzda devam ettiriyorsunuz hem de kurumsal bir kimliğe kavuşuyorsunuz.

Biz ise T4 Danışmanlık Ltd Şti olarak sanal ofis hizmetini yabancıların şirket kuruluşları ile entegre ederek onlarında bu kolaylık ve imkanlardan faydalanmalarını sağlıyoruz. İlk etapta bu hizmeti şimdilik sadece Antalya ile sınırlı olarak uygulamaya başladık.

Firmanız ister şahıs ister limited isterse anonim şirket olsun hiç farketmiyor. Mali müşavirimiz ile birlikte şirket faaliyet konusu, sermayesi, sözleşmesi ve gerekli diğer tüm koşulları sizinde katılımınız ile birlikte belirliyoruz.

İhtiyaç duymanız halinde adresinizi sanal ofis üzerinden kayıtlı hale getirip şirket tescilini ve adres tespini o adres üzerinden sonlandırıyoruz. Ve artık yasal bir şirket sahibi oluyorsunuz.

SANAL OFİS NEDİR?

Sanal ofis fiziki bir ofis veya çalışma alanına ihtiyaç duymayanlar için sunulan bir ofis hizmetidir. Bu sanal ofisler size resepsiyon, ortak çalışma alanı,wi-fi, toplantı alanıi yazıcı vs gibi bir çok hizmeti temin etmekle birlikte şirket kurulumunuz için resmi adresi de size sunabilirler.

SANAL OFİSLER YASAL MI?

Sanal ofisler kesinlikle yasal, her türlü ruhsat ve izne sahipler. Dolayısıyla sizin herhangi fiziki bir oda ve masanız olmasa bile (ek ücretler ile onu da ağlayabilirler) resepsiyon tarafından posta ve tebligatlarınız teslim alınıp tarafınıza bilgi veriliyor.

Hatta ücret karşılığı olmakla birlikte size özel telefon numrası tahsis edilebilir, firmanız adına telefon cevaplama hizmeti talep edebilirsiniz. Yine ek ücretler karşılığı toplantı odası rezervasyonu yaptırıp önemli görüşmelerinizi müşteri karşılamalarınızı daha profesyonel bir ortamda yapabilirsiniz.

Sanal ofis hizmeti ile size sunulan bazı hizmetler şu şekilde sıralanabilir; bunların bir kısmı ayrıca ücrete tabi olabilir.

  • Resmi şirket adresi
  • Kısa süreli ofis kiralama
  • Toplantı odası
  • Resepsiyon
  • Posta, kargo, faks takibi
  • Firmaya özel telefon tahsisi
  • Wi-fi, elektrik
  • Klima ve ısıtma
  • Firma ismi ile telefon cevaplama

SANAL OFİS ÜZERİNDEN YABANCI ÇALIŞMA İZNİ ALINIR MI?

TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü yabancıların çalışma izin başvurularını alan ve değerlendiren kamu kuruluşudur. Bu kuruluş sizin fiziki ofis durumunuz veya adresinizin nerede olduğu ile ilgilenmez. Onlar sadece ve sadece bakanlık tarafından belirlenen izin değerlendirme kriterlerine uygun bir başvuru yapıp yapmadığınız ile ilgilenirler.Yani sanal ofis ile yabancı çalışma izni almanızda hiç bir engel yoktur.

İşte tam da burada devreye biz girerek sizi ve şirketinizi başvuru için en uygun yasal duruma getirip hem zaman açısından hem de maddi açıdan oluşacak zararınızı sıfırlıyor ya da en azından minimuma indiriyoruz.