Blog

Yabancıların Vergi Numarası

Yabancıların vergi numarası Türkiye’de ikamet etmeye karar vermiş olan veye yaptıracağı yasal işlemler gereği vergi dairesine harç yatırması gereken tüm yabancılar için gereklidir. Yabancı vergi numarası ile birlikte döviz bozdurabilir, ikamet tezkeresi başvurularının veya tapu işlemlerinin harçlarını yatırılabilir.

Vergi numarası almak için Türkiye’de hali hazırda oturma izni veya yabancı çalışma izni almak mecburiyeti yoktur. Talep eden herkes pasaport aslı ve fotokopisi ve adresi ile birlikte portansiyel vergi numarası alabilmektedir.

Yabancı Vergi Numarası Nedir?

Yabancıların vergi numarası vergi dairesi tarafından yabancı uyruklular için verilen 10 haneli potansiyel vergi mükellefiyet numarasıdır. Bu numara olmadan resmi dairelerin işlemlerinde harçların yatırılması mümkün değildir.

Yabancılar İçin Vergi Numarası Nereden Nasıl Alınır?

Potansiyel vergi numarasını en yakınızdaki vergi dairesine giderek talep edebilirsiniz. Vergi dairesinde yoğunluk olmaması ve sıra beklememeniz durumunda 5-10 dakika içerisinde alınabilir. Aldığınız vergi numarası tüm ömür boyu geçerlidir, devamlı yenilemenize gerek yoktur.

T4 Danışmanlık Ltd Şti olarak bu konuda sizlere hizmet vermekteyiz. Yabancı uyruklu vergi numarası için bize sadece pasaportun resimli yüzünü info@t4danismanlik.com  adresine mail atmanız yeterli. Sabah müracatlarında aynı gün, öğlenden sonra talepleriniz için ise bir sonraki iş günün öğlenden önce vergi numaranızı alıyoruz.

Yabancılar İçin Vergi Numarasının Maliyeti Ne Kadar?

Yabancıların vergi numarası için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Türkiye’deki vergi daireleri bu hizmet için herhangi bir ücret talep etmemektedir.

 

0